کد خبر: 217413 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۲-۱۷:۱۳ ارسال توسط : |
4 بازدید
پ

. به گزارش دیتانیوز با نقل خبرگزاری میزان، تارنمای اکسپرس تریبیون پاکستان با انتشار گزارشی در این زمینه نوشت: وارد کنندگان این کشور برای خودداری از پرداخت مالیات و دور زدن قوانین گمرکی به منظور...

به گزارش دیتانیوز با نقل خبرگزاری میزان، تارنمای اکسپرس تریبیون پاکستان با انتشار گزارشی در این زمینه نوشت: وارد کنندگان این کشور برای خودداری از پرداخت مالیات و دور زدن قوانین گمرکی به منظور واردات سیب، این محصول را از طریق افغانستان وارد کرده و تنها در ۱ فصل گذشته بیش از ۶ میلیون دلار خسارت به خزانه ملی رساندند.

سوء استفاده واردکنندگان پاکستانی از مجوز واردات کالا از جمله صیفی جات از ایران (IRAN) و افغانستان ماجرای جدیدی نیست، اما در سال های اخیر ۹ تنها اقدام موثری برای جلوگیری از این قبیل ترفندها نشده، بلکه رسانه های پاکستان از تداوم فرار مالیاتی خبر می دهند که موجب افزایش تجارت غیرقانونی و گسترش قاچاق شده است.

این گزارش حاکی است: در واقع واردکنندگان پاکستانی برای فرار از پرداخت ۱۷ درصد گمرک، سیب ها را از کشور مبدا به صورت قاچاق از طریق افغانستان به پاکستان وارد می کنند و سپس با استفاده از مجوز واردات، این کالا به بازارهای پاکستان سرازیر می شود.

یک مقام ارشد جمع آوری مالیات در شهر پیشاور به روز نامه (newspaper) اکسپرس تریبیون گفت: مافیا درصدد دور زدن و فریب نظام مالیاتی پاکستان می باشند. طبق آخرین آمار ۱ هزار و ۷۵۰ دستگاه کامیون با ظرفیت هر ۱ ۲۷ تن میوه، در مدت ۱ ماه اخیر از افغانستان وارد پاکستان شده است.

رسانه پاکستانی بدون ذکر نام مقام ارشد پاکستانی اضافه کرد: واردکنندگان با برخی از مسئولان گمرکی زد و بند داشته و اینگونه فعالیتهای غیرقانونی خود را پنهان میکنند.

عمران خان نخست وزیر پاکستان فرار مالیاتی، فساد در نهادهای مربوط به جمع آوری مالیات و تعرفه های گمرکی را از دلایل آسیبپذیر شدن خزانه ملی، به هدر رفتن بودجه و جلوگیری از رشد کشور دانسته است.

وی با همین هدف دستور داد تا سازمان درآمدهای ملی پاکستان (FBR) طرح های تازه و البته سختگیرانهای را برای نظارت دقیق بر واردات و صادرات به ویژه برنامه های موثر برای جمع آوری مالیات و گمرک به اجرا درآورد.

دولت پاکستان اواسط تیرماه امسال اعلام کرد: این کشور در دید دارد با شدت بخشیدن بر عملیات مبارزه (fight) با قاچاق، اقتصاد را از آثار سوء تجارت غیرقانونی و خسارت به خزانه ملی نجات دهد.

مسئولان و کارشناسان پاکستانی مبارزه (fight) با قاچاق کالا و سوخت را برای رونق اقتصادی و رفع بیکاری، اقدامی ضروری و دارای اولویت برای دولت دانستند.

برخی از رسانه های پاکستان هفته گذشته گزارش دادند : دولت عمران خان تصمیم گرفته است تا به منظور غلبه پر پدیده قاچاق کالا، کنترل و نظارت بر گذرگاههای مرزی مشترک با ایران (IRAN) و افغانستان را افزایش دهد.

منبع :ایرنا

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top