کد خبر: 217487 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۴-۱۸:۱۶ ارسال توسط : |
5 بازدید
پ

به گزارش شفاف، الکساندر خوتیسیاشویلی معاون وزیر امور خارجه گرجستان که برای شرکت در سومین دور مشورت‌های سیاسی دوجانبه ایران (IRAN) و گرجستان به تهران سفر کرده است، امروز (today) (یک‌شنبه) با سیدعباس...

تحریم‌های آمریکا فرصت خوبی برای همکاری‌های دوجانبه ایجاد کرده است

به گزارش شفاف، الکساندر خوتیسیاشویلی معاون وزیر امور خارجه گرجستان که برای شرکت در سومین دور مشورت‌های سیاسی دوجانبه ایران (IRAN) و گرجستان به تهران سفر کرده است، امروز (today) (یک‌شنبه) با سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد.

در این دیدار، خوتیسیاشویلی با اشاره به اینکه سابقه تاریخی روابط دوکشور، بر آمادگی و علاقه تفلیس برای توسعه تمام جانبه مناسبات دوجانبه تاکید کرد.

عراقچی نیز با اشاره به اینکه همکاری‌های وسیع ۲ کشور در سال‌ های (years) گذشته، مزیت‌های تزانزیتی گرجستان در زمینه انرژی و کالا را ظرفیت مناسبی برای توسعه همکاری فیمابین دانست.

وی با اشاره به اینکه مشکلات ایجاد شده ناشی از تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه ایران (IRAN) تصریح کرد: این تحریم‌ها در عین حال می‌توانند فرصت‌های جدیدی را نیز برای همکاری‌های دوجانبه ایجاد کنند.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه روابط ایران (IRAN) با همسایگان خود در منطقه از جمله با گرجستان، از عوامل خارجی تاثیر نمی‌پذیرد، بر لزوم توسعه مستقل مناسبات دوجانبه تاکید کرد.

عراقچی با اشاره به اینکه حضور تعداد قابل توجهی از ایرانیان در گرجستان، بر لزوم حل مشکلات کنسولی و امضای سریع‌تر اسناد قضائی بین دوکشور تاکید و اظهار امیدواری کرد که امکان انتقال زندانیان و محکومین ۲ کشور به زودی فراهم شود. 

در این دور از مذاکرات طرفین در خصوص برجام و مسائل منطقه‌ای از جمله تحولات در خلیج فارس و آبخازیا تبادل دید کردند. 

معاون وزیر امور خارجه  گرجستان روز (day) گذشته با سفر به اصفهان، از مراکز دیدنی آن شهر نیز بازدید کرد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top