کد خبر: 220732 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۳-۱۶:۰۷ ارسال توسط : |
10 بازدید
پ

رئیس کل بانک مرکزی گفت: مردم دارایی خود را در معرض ریسک خرید و فروش ارز قرار ندهند کما اینکه شاهد افزایش هزار تومان بالارفتن و پایین آمدن در روز (day) می باشیم.. به گزارش صبحانه،عبدالناصر همتی رئیس...

رئیس کل بانک مرکزی گفت: مردم دارایی خود را در معرض ریسک خرید و فروش ارز قرار ندهند کما اینکه شاهد افزایش هزار تومان بالارفتن و پایین آمدن در روز (day) می باشیم.

همتی: مردم دارایی خود را در بازار ارز قرار ندهندبه گزارش صبحانه،عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مردم توانایی بانک مرکزی را دست کم نگیرند، اظهار داشت: بانک مرکزی توانایی لازم را دارد که هر زمان اراده کند در بازار و در عرضه و تقاضا حضور و نقش داشته باشد و تعادل را در بازار به وجود بیاورد.

وی عنوان کرد: نکته دوم این است که مردم دارایی خود را در معرض ریسک خرید و فروش ارز قرار ندهند کما اینکه شاهد افزایش هزار تومان بالارفتن و پایین آمدن در روز (day) می باشیم.

همتی تاکیدکرد: بانک مرکزی در بازار حضور محکم دارد و توانایی و ذخایر ارزی هم دارد. هیچ ربطی هم به تورم و سایر مسائل ندارد. امیدواریم ثبات در بازار ارز ایجاد شود.

رئیس کل بانک مرکزی در مورد فیشینگ نیز اظهار داشت: پرونده‌های زیادی در دادسرا درباره فیشینگ تشکیل شده است به گونه‌ای که تقریبا روزی ۴۰۰ تا ۵۰۰ پرونده در این باره ایجاد می‌شود.

وی اضافه کرد: بنده روز (day) گذشته با مدیران عامل بانک‌ها جلس‌های داشتم و تأکید کردم که با سرعت بیشتری عملیات مربوط به رمز دوم پویا را انجام دهند.

رئیس بانک مرکزی با بیان اینکه در صورتی که این عملیات راه بیفتد بسیاری از مشکلات در این خصوص حل می‌شود، تصریح کرد: البته این مشکلات به صفر نمی‌رسد، اما تا حد زیادی حل و فصل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تاثیر اعتشاشات اخیر بر روی بازار ارز گفت: مشکلاتی هم که در یکی ۲ هفته اخیر در بازار ارز ایجاد شده به خاطر مسائل سیاسی و جو روانی که ایجاد شد بوده است و انشاءالله به زودی هم رفع می‌شود.

رئیس کل بانک مرکزی بیان کرد: بازار متشکل ارزی در حال حاضر در مرحله آزمون قرار دارد. نگران تشکیل این بازار نباشید که به زودی کارهایش انجام می‌شود، اما نمی‌توانم زمان مشخصی را هم برای این موضوع مطرح کنم. این بازار تا پیش از پایان امسال تشکیل می‌شود.

همتی با توجه به سوال سوالی در رابطه با نظارت بانک مرکزی بر سایت‌های قماربازی و استفاده آن‌ها از درگاه‌های بانکی، اضافه کرد: ما برنامه‌ریزی‌های خیلی قوی و جدی‌ای در معاونت فناوری بانک مرکزی داریم.

وی اضافه کرد: هم قمار و هم فیشینگ را به تدریج به سمتی می‌بریم که محدودتر و بسته‌تر شود. این نوع فناوری‌ها و سیستم‌ها در تمام جای دنیا هک می‌شود و مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد که ما در تلاش می باشیم که درصد آن را به حداقل برسانیم./مهر

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top