سردار قاسم سلیمانی متولد ۲۰ اسفند ۱۳۳۵ در کرمان، فرمانده سپاه قدس پاسداران و چهره معروف مبارزه (fight) با داعش خاورمیانه در تاریخ ۱۳ دی ماه ۹۸ در عراق طی حملات موشک‌های آمریکایی به شهادت رسید....

کد خبر: 245987
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۷/۱۳-۰۲:۳۱
ارسال توسط :
بازدید: 382
بیوگرافی سردار قاسم سلیمانی؛ شهید زنده

سردار قاسم سلیمانی متولد ۲۰ اسفند ۱۳۳۵ در کرمان، فرمانده سپاه قدس پاسداران و چهره معروف مبارزه (fight) با داعش خاورمیانه در تاریخ ۱۳ دی ماه ۹۸ در عراق طی حملات موشک‌های آمریکایی به شهادت رسید.

بیوگرافی سردار سلیمانی؛ شهید زنده


ستاره |
سرویس چهره‌ها -
سردار سلیمانی چهره‌ی آرامی که به او لقب ژنرال بی‌سایه داده‌اند؛ چهره‌ای نظامی و سیاسی بود که نقش موثری در مبارزه (fight) با داعش در منطقه داشته است. او در طول جنگ ایران (IRAN) و عراق نیز فرماندهی چند عملیات را به عهده داشته و فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران بود. صبح جمعه ۱۳ دی ماه ۹۸ منابع رسمی رسانه ای در عراق اعلام کردند که سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس به همراه «ابومهدی مهندس» جانشین فرمانده الحشدالشعبی طی ۱ عملیات تروریستی  نیروهای آمریکایی، در بغداد به شهادت رسیدند. برای آشنایی بیشتر با این چهره جهانی با ما همراه باشید.


بیوگرافی سردار قاسم سلیمانی

قاسم سلیمانی فرزند حسن سلیمانی در ۲۰ اسفند ۱۳۳۵ در روستای قنات ملک از توابع کرمان بدنیا آمد. پس از پایان تحصیلات ابتدایی در ۱۲ سالگی به کرمان رفت. تحصیلات او دیپلم است. او در جوانی مشغول کار بنایی شد و بعد‌ها به‌عنوان پیمانکار در سازمان آب مشغول به کار شد. اما سرنوشت او را به یکی از چهره‌های بزرگ تبدیل کرد. زمانی که پس از انقلاب به سپاه پیوست و با لیاقت‌ها و موفقیت‌هایی که از خود نشان داد کم کم به فرماندهی سپاه قدس منصوب شد و بعدها از سیاست‌مداران مهم جمهوری اسلامی محسوب شد. بیشترین شهرت او به خاطر مبارزه (fight) با گروه تروریستی داعش بوده است. 

سردار سلیمانی و پدرش

شهادت حاج قاسم سلیمانی

اولین بار پنجم دی ماه سال ۱۳۹۷ در پی ۱ انفجار مهیب و حملات اسرائیل به حومه دمشق، که به کشته و زخمی شدن چندین مقام سوری انجامید شایعه‌ای با ادعای به شهادت رسیدن قاسم سلیمانی در این حملات بوسیله رسانه‌های ضدانقلاب در فضای مجازی منتشر شد. این شایعه درحالی از سوی معاندان منتشر شد که صبح فردای آن روز (day) سردار سلیمانی، در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی در حسینیه امام خمینی حضور بهم رساند.

مجلهٔ وایرد او را در نخستین جایگاه فهرست «خطرناک‌ترین مردم جهان» قرار داده‌ است. نشریه نیویورکر نیز او را تأثیرگذارترین فرمانده نظامی جنگ داخلی سوریه لقب داده‌ است.


عضویت در سپاه

بعد از انقلاب ۵۷ و همزمان با کار در سازمان آب کرمان عضو سپاه افتخاری شد و با شورش کرد‌ها به مهاباد رفت و پس از بازگشت فرمانده پادگان قدس سپاه کرمان شد.  

جنگ تحمیلی و فرماندهی لشکر

هنگامی که جنگ تحمیلی عراق و ایران (IRAN) شروع شد قاسم سلیمانی نیز در شهریور ۱۳۵۹ با چندین گردان راهی جنگ شد. اواخر سال ١٣٦٠، محسن رضایی فرمانده کل سپاه، حکم فرماندهی تیپ ثارالله را به اوداد. او سپس با زیرکی خاص خود در عملیات مختلفی همچون والفجر ۸، کربلای ۴، کربلای ۵، تک شلمچه و … بسیار موفق عمل کرد و کارنامه درخشانی از خود در جنگ به جا گذاشت.


فرماندهی سپاه قدس پاسداران

پس از پایان جنگ تحمیلی قاسم سلیمانی در سال ۱۳۵۷ هنگامی که ۳۲ سال داشت با لشگر ۴۱ ثارالله به مبارزه (fight) با قاچاقچیان مواد مخدر در نزدیکی مرزهای ایران (IRAN) و افغانستان پرداخت. در سال ۱۳۷۶ مقام معظم رهبری او را به فرماندهی نیروی قدس سپاه منصوب کرد. آیت‌الله خامنه‌ای ضمن تقدیر از او، قاسم سلیمانی را «شهید زنده» نامید.

سردار سلیمانی و شهید احمد کاظمی


سردار سلیمانی و مبارزه (fight) با آمریکا در عراق

نیروی قدس به رهبری سلیمانی نقش تأثیرگذاری در روند جنگ عراق داشته‌است. سردار سلیمانی نقش موثری در بیرون راندن آمریکایی‌ها از عراق داشته است. سلیمانی خود در نشست مقدماتی «کنفرانس جوانان و بیداری اسلامی» در این باره گفت: «ایران در جنوب لبنان و عراق نیز حضور دارد. در واقع این مناطق به نوعی تحت تأثیر عملکرد و تفکر جمهوری اسلامی ایران (IRAN) می باشند.»

فرماندهی ارتش عراق و مبارزه (fight) با داعش

پس از هجوم داعش در ژوئن ۲۰۱۴ (خرداد ۱۳۹۳) به شمال عراق و تصرف برخی از شهر‌های این کشور و از هم پاشیدن ارتش عراق و ناتوانی نیرو‌های مسلح این کشور در نبرد با داعش و پس از جدی شدن خطر تصرف بغداد (پایتخت عراق) بوسیله این گروه تروریستی، روزنامه ساندی تایمز انگلیس، وال‌استریت ژورنال و نیویورک تایمز مدعی شدند ایران (IRAN) فرماندهی ارتش از هم فروپاشیده عراق را برعهده گرفته تا با نیرو‌های گروه تروریستی داعش مقابله کند و قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران، عملیات دفاع از بغداد پایتخت عراق را در مقابل حملات نیرو‌های گروه تروریستی داعش، فرماندهی می‌کند.

در تابستان ۱۳۹۳ در پی افشای مکاتباتی از نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران، این مقام ارشد با صراحت و با جزئیات به نقش تعیین‌کننده فرماندهی سردار سلیمانی پرداخت. فرماندهی که سال‌ها پیش رسانه‌های عراق به او لقب «ژنرال بی‌سایه» داده بودند. مهر ماه ۱۳۹۳ نیز امیرعلی حجازی سرپرست واحد هوافضای سپاه پاسداران طی گفتگویی تأیید کرد که آقای سلیمانی و ۷۰ نفر از سربازان او به جنگجویان کورد عراقی کمک کردند و مانع پیشروی داعش شدند.
مسعود بارزانی پس از دفع خطر داعش، شخصاً ۱ نامه تشکر برای ریاست جمهوری ایران (IRAN) با این مضمون فرستاد که ایران (IRAN) بار دیگر در سخت‌ترین شرایط به دفاع از اقلیم کردستان عراق برخاسته است.

بیوگرافی سردار سلیمانی؛ شهید زنده


حضور در سوریه و مبارزه (fight) با داعش

به نقل از افسر سابق سیا «جان مگوایر» نبرد القصیر که منجر به بازپس‌گیری شهر استراتژیک القصیر توسط ارتش سوریه و نقطهٔ عطفی در جنگ بود، تحت نظارت و فرماندهی سردار حاج قاسم سلیمانی بوده‌ است. او این نبرد را «یک پیروزی بزرگ» برای سردار نامیده‌ است.
شایعاتی مبنی بر دخالت ایران (IRAN) در سوریه و کمک به بشار اسد برای سرکوب مخالفان از طرف رسانه‌های بیگانه منتشر شد اما به اثبات نرسید. 

سردار سلیمانی هم مورد تنفر هم مورد تحسین دشمن

نیویورک تایمز، در سپتامبر ۲۰۱۳ او را به عنوان «دشمنی که هم مورد تنفر و هم مورد تحسین است» توصیف کرد. جان مگوایر افسر سابق سازمان سیا در عراق می‌گوید «او قوی‌ترین مامور مخفی در خاورمیانه است ... و هیچ کس او را نمی‌شناسد.»

 

حضور سردار سلیمانی در حسینیه امام خمینی ۱ روز (day) پس از شایعه شهادت


نام سردار قاسم سلیمانی در بین ۱۰ متفکر برتر امنیتی - دفاعی جهان

نشریه فارین پالیسی در دهمین معرفی متفکران بزرگ جهان در زمینه‌های مختلف نام سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس را در میان ۱۰ متفکر بزرگ امنیتی-دفاعی معرفی کرده است.
در این لیست به غیر از سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، اوسولا ون در لین وزیر دفاع آلمان، اولگا سانچز کوردرو وزیر امور داخلی مکزیک، ایبی احمد نخست وزیر اتیوپی، گوئن شات ول رئیس جمهور و مدیر (manager) ارشد عملیاتی شرکت هوا فضای اسپیس اکس، الکس کارپ مدیر (manager) اجرایی و از بنیان گزاران شرکت فناوری پالانتیر، الیوت هیگینز روز نامه (newspaper) نگار و بنیان گزار سایت بلینگکات، ولادیسلاو سورکوف معاون ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، شیخ حسینه نخست وزیر بنگلادش،  سوسیی پوجیاستوتی وزیر ناوگان دریایی و شیلات اندونزی به عنوان ۱۰ متفکر بزرگ دفاعی امنیتی معرفی شده‌اند.


دریافت حکم خادمی امام رضا

در تیرماه ۱۳۹۷ سرلشکر قاسم سلیمانی با حکم سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی، مفتخر به خادمی حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا شد.  

دریافت حکم خادمی امام رضا از تولیت آستان قدس رضوی


همسر و فرزندان حاج قاسم سلیمانی

سردار سلیمانی متاهل و دارای ۲ فرزند (یک پسر و ۱ دختر) بوده است.


اینستاگرام رسمی سردار سلیمانی

پیج رسمی اینستاگرام سردار را که پايگاه اطلاع رسانی و نشر آثار سرلشكر قاسم سلیمانی است می‌توانید از طریق لینک زیر دنبال کنید.

اینستاگرام سردار سلیمانی

soleimany_ir

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=245987
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : سینما
بیوگرافی فتحعلی اویسی؛ آقای کاووسی بدون شرح
۱۳۹۸/۱۰/۱۶-۱۸:۱۳

فتحعلی اویسی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، کارگردان و خواننده است. وی در ۲۱ دی ماه ۱۳۲۴ در روستای فردو قم متولد شده و در رشته کارگردانی و بازیگری سینما تحصیل کرده است.. . ستاره | سرویس چهره‌ها -...

ارسال توسط :
پست و استوری سیاسی سلبریتی‌ها برای جو پر تنش این روز‌ها
۱۳۹۸/۱۰/۱۶-۱۳:۳۵

ترامپ پس از ترور سردار سلیمانی هنوز دست از تهدیدات خود برنداشته است. وی روز (day) گذشته در توییتی با مضمون هدف قرار دادن ۵۲ مکان فرهنگی ایران (IRAN) در صورت اقدام ایران (IRAN) علیه آمریکا، بار دیگر...

ارسال توسط :
چهره ها و افراد مشهور متولد 17 دی
۱۳۹۸/۱۰/۱۶-۰۰:۴۳

هفده دی سالروز تولد ۴ چهره شناخته شده کشورمان در عرصه‌های مختلف سیاسی، ورزشی و هنری است. محمدجواد ظریف، آزاده صمدی، پژمان منتظری و زنده یاد محمدرضا لطفی ۴ چهره مطرح متولد ۱۷ دی‌ماه می باشند.. . ستاره...

ارسال توسط :
بیوگرافی پوریا فیاضی؛ والیبالیست موفق تیم ملی
۱۳۹۸/۱۰/۱۵-۱۸:۵۴

پوریا فیاضی با نام شناسنامه‌ای بابک فیاضی، بازیکن تیم ملی والیبال ایران (IRAN) در پست دریافت کننده قدرتی است. وی ۲۲ دی ماه ۱۳۷۱ در تهران به دنیا آمد.. ستاره | سرویس چهره‌ها - پوریا فیاضی بازیکن تیم...

ارسال توسط :
چهره ها و افراد مشهور متولد 16 دی
۱۳۹۸/۱۰/۱۵-۰۰:۱۴

شانزده دی سالروز تولد ۳ هنرمند خوب کشورمان در عرصه‌های بازیگری و خوانندگی است. سعید پیردوست، حسین یاری و امین بانی چهره‌های مطرح متولد ۱۶ دی می باشند.. . ستاره | سرویس چهره‌ها - در این بخش خلاصه‌ای...

ارسال توسط :