کد خبر: 251984 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۴-۰۶:۴۹ ارسال توسط : |
31 بازدید
پ

حجت الاسلام و المسلمین سعید مرادزاده تولیت امام زاده زید (ع) بازار تهران و کارشناس مذهبی در اعلام کرد و گو با خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،با تشریح جایگاه و منزلت...

حجت الاسلام و المسلمین سعید مرادزاده تولیت امام زاده زید (ع) بازار تهران و کارشناس مذهبی در اعلام کرد و گو با خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،با تشریح جایگاه و منزلت حضرت فاطمه زهرا (س) از خلقت تا ظهور امام زمان (عج) و تاثیر ایشان بر خنثی شدن فتنه‌های آخر الزمان اظهار کرد: حضرت زهرا (س) در پیشگاه خداوند مقام و منزلت خاصی دارد و این جایگاه را به راحتی از آن خود نکرده است واقعا چرا که خداوند در عالم ذر سخت‌ترین آزمایش‌های الهی را از ایشان گرفتند و حضرت فاطمه (س) با موفقیت تمام مراحل آن را گذرانده تا اینکه در دنیا و آخرت و جنت به این مقام والا رسیده است.

وی ادامه داد: حضرت زهرا (س) با نثار جان و خون خود جریان بزرگی را در تاریخ به وجود آورده و الگویی برای بشریت بوده است؛ حضرت زهرا (س) از امام علی (ع) حمایت کرد و سفارش‌های زیادی نیز درباره حمایت و احترام به ولایت و امام را به شیعیان داشته و فرموده است: مقام و جایگاه امام از کعبه بالاتر است و هر کس به امام خود پشت کند در حقیقت حج الهی را انجام نداده است.حمایت امام مانند طواف خانه خداست.

بانویی که مقامش از منزلت شب‌های قدر والاتر است/چه درسی نقش موثر در دفع فتنه های آخر الزمان دارد؟

حضرت فاطمه (س) اولین استاد برای شیعه و سنی است

حجت الاسلام و المسلمین مراد زاده تصریح کرد: حضرت فاطمه (س) اولین استاد برای شیعه و سنی است و باید از وجود عالمانه و علم لسانی، بصیرت، فداکاری و جان نثاری و دانش ایشان الگو برداری شود؛ بزرگترین سلاح برای خنثی کردن حربه‌های دشمن نثار جان و خون برای محکومیت آنهاست و حضرت فاطمه (س) با نثار جان و خون خود در حمایت از امام علی (ع) دشمنان آن حضرت (ع) را رسوا کرد.

تولیت امام زاده زید (ع) بازار تهران اضافه کرد: بزرگترین گنجینه‌ای که حضرت فاطمه زهرا (س) به یادگار گذاشتند خطبه فدکیه یکی از مهم‌ترین منابع دین مبین اسلام است؛ نهضت عاشورا و قیام امام حسین (ع) و نهضت مهدوی و قیام امام زمان (عج) از آن نشات می‌گیرد و درحقیقت اگر نهضت فاطمی نبود نهضت حسینی و عاشورا و نهضت مهدوی نیز وجود نداشت؛ اصل خلقت و هدف از آفرینش نیز در خطبه فدکیه تشریح شده و متون اصلی فروع و اصول دین در این خطبه است.

این کارشناس مذهبی مطرح کرد: حضرت فاطمه (س) بزرگترین حامی رسالت، نبوت و امامت است و تشریح هدف آفرینش و خلقت بشریت را حضرت بر عهده داشت و نقش ارزنده‌ای در این خصوص داشته است؛ یعنی اگرحضرت فاطمه (س) نبود هیچ چیز نیز وجود نداشت.

بانویی که مقامش از منزلت شب‌های قدر والاتر است/چه درسی نقش موثر در دفع فتنه های آخر الزمان دارد؟

حجت الاسلام و المسلمین مراد زاده  اضافه کرد: حضرت زهرا (س) برای حمایت از رسالت ، نبوت و امامت جدا از مادیات و بی توجه به دنیا گریه می کرد و در حقیقت گریه ایشان ۱ گریه سیاسی است؛ نمونه بارز آن گریه برای عزاداری سید الشهدا (ع) و مظلومیت امام علی (ع) است که در تاریخ برای شیعیان بر جای مانده است و سندی برای حمایت از رسالت ، نبوت و امامت است؛ گریه‌ای که ۱۴ قرن متوالی با معرفت، علم و دلسوزی برای ولی خوب خدا میان شیعیان است و این اشک و گریه یادگاری از حضرت زهرا (س) است تا از مقام و منزلت امام حمایت شود؛ گریه‌های سیاسی شیعیان از نهضت فاطمی برای تبیین و گسترش نهضت عاشورا و نهضت مهدوی نشات می‌گیرد و این پیوند مانند ۱ زنجیر به یکدیگر پیوند خورده است. تا نهضت فاطمی نباشد نهضت عاشورا و نهضت مهدوی نیز وجود نخواهد داشت.

او بیان کرد: حضرت زهرا (س) در قله علم و معرفت و بصیرت بوده است و باب توحید نیز آل الله و امامان معصوم (ع) می باشند که بدون شناخت و معرفت نمی‌توان به حقیقت الهی رسید؛ سیدالشهدا (ع) با یزید برای رسیدن به کمال و انسانیت جنگید و هدفش از این مبارزه (fight) از بین بردن فساد و گناه بود. در حقیقت برای انسانیت جنگید؛ اهل بیت (ع) نشان داده اند که بالاتر از تمام چیز اعتقادات الهی است و نیازی به حکومت ندارند و دنیا را کنار زدند. تمام آن‌ها صاحب الگو و مادر بزرگواری مانند حضرت فاطمه زهرا (س) بودند.

تولیت امام زاده زید (ع) بازار تهران اضافه کرد: با شناخت شخصیت والای حضرت زهرا (س)، تشریح خطبه فدکیه و شناخت ایام فاطمیه می‌توان برای بحث روز (day) دنیا و استکبار ستیزی و آماده سازی ظهور امام زمان (عج ) الگو سازی کرد یعنی تا حضرت زهرا (س) و ایام فاطمیه را نشناسیم نمی‌توانیم برای مهدویت جریان سازی نماییم.ما ۲ منبع بزرگ خطبه غدیر و خطبه فدکیه را در اختیار داریم که با تشریح و آموزش آن در جامعه امروز (today) می‌توان به راحتی تمام مسائل و مشکلات را برطرف کرد;مظلومیت امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) در این ۲ خطبه خلاصه می شود و دنیایی از منابع شیعه است.این ۲ خطبه با بیان فضائل امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) انسان را سمت نور الهی هدایت می کند. باید تمام نهادها برای احیای این نهضت بزرگ و آموزش آن تلاش کنند زیرا حضرت زهرا (س) بزرگترین الگو برای مردان و زنان جامعه امروز (today) است.

نهضت عاشورا و مهدویت مدیون رشادت های حضرت زهرا(س) است

این کارشناس مذهبی تاکید کرد: نهضت عاشورا و مهدویت مدیون رشادت های حضرت زهراست؛ درس فاطمه شناسی ما را از فتنه  های آخر الزمان نجات می دهد و به نهضت مهدوی و امام زمان (عج ) متصل می کند در حقیقت توجه به آل الله توجه به حضرت فاطمه (س) است.

حجت الاسلام و المسلمین مراد زاده با اشاره به اینکه در روایات و احادیث، اهل بیت (ع) درباره جایگاه و منزلت حضرت زهرا (س) سخن زیاد گفته اند، گفت: امام زمان (عج) درباره منزلت حضرت زهرا (س) فرمودند: الگوی من مادرم حضرت زهرا (س) است، امام حسن عسکری (ع) نیز می‌فرماید: تمام مردم به ما و ما به مادرمان حضرت زهرا (س) متوسل می‌شویم، امام صادق (ع) فرمودند: شب‌های قدر از وجود با برکت حضرت زهرا (س) نشات می‌گیرد;معرفت حضرت فاطمه (س) وسیله‌ای برای شناخت شب‌های قدر است؛ ما از سخن بزرگان خود به این موضوع پی می‌بریم که حضرت زهرا (س) به چنان معرفتی رسیدند که بزرگترین الگو برای امامان معصوم (ع) و فرستادگان خداوند می باشند و به ایشان متوسل می‌شوند.شب‌های قدر منزلت زیادی دارد اما حضرت زهرا (س) با تلاش و کوشش خود به جایگاهی رسیده که  مقامش بالاتر از هزار شب (night) از شب‌های الهی است.

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top