سخنان مارک زاکربرگ در مورد چالش های فیس بوک در سال ۲۰۲۰ و پس از آن 

سخنان مارک زاکربرگ در مورد چالش های فیس بوک در سال ۲۰۲۰ و پس از آن 

"مارک زاکربرگ" مدیرعامل فیس بوک در پستی گفته است: "تلاش می کند تا به اهداف فیس بوک در سال 2020 و پس از آن متمرکز شود". 

زاکربرگ گفته است سعی دارد به جای تمرکز بر چالش های سالیانه، چشم اندازی فکری خود را به زمان های دورتر معطوف کند و امیدواری ها و آنچه برای زندگی خود در سال 2030 متصور است را درنظر آورد و برای رسیدن به آن ها تلاش کند. 

این تغییرِ رویکرد مدیرعامل فیس بوک پس از آن ایجاد شده که این شرکت(که ۱ غول تکنولوژی است) در سال 2019، درگیر ۱ فرآیند محترم قضایی و محاکمه شد. در ماه جولای سال 2019، فیس بوک به دلیل نقض حریم خصوصی مشتریان خود با رقم بی سابقه 5 میلیارد دلار از سوی دولت آمریکا جریمه شد. 

زاکربرگ گفته است: اکنون، اینطور به دید می رسد که در مسیر پیش روی خود باید به کسب و کارهای کوچک کمک نماییم و برای کمک به نسل های آینده، قدم های محکمی را برداریم.

مدیر عامل فیس بوک اضافه کرده: "اگر تا آن زمان تمام چیز به خوبی پیش رود، دختر من مکس، دبیرستانی خواهد بود و ما تکنولوژی را به اندازه ای در اختیار خواهیم داشت که به ما کمک کند تا بتوانیم بدون توجه به فواصل جغرافیایی، در کنار دیگران قرار داشته باشیم. زاکربرگ گفته است که پیشرفت تکنولوژی به درمان بیماری ها و جلوگیری از بروز بیماری ها کمک شایانی خواهد کرد و انتظار می رود امید به زندگی بشر تا 2.5 سال افزایش یابد. 

مدیر عامل فیس بوک در مورد اهداف فیس بوک در دهه آتی، به ۵ حوزه اصلی اشاره کرده است: 

*تغییر نسلی/Generational change

*یک شبکه اجتماعی خصوصی تازه /A new private social network

*تمرکز زدایی از فرصت ها/Decentralization of opportunity

*سکوی رایانش جدید/The next computing platform

*اشکال جدیدی از حکمروایی در فضایی تکنولوژی/New forms of governance

با این حال، مهمترین سوالی که می توان از ۵ اولویت اصلی زاکربرگ در دهه آتی استخراج کرد این است: چگونه باید جوامع دیجیتالیِ گسترده جدیدی را که اینترنت امکان بروز و ظهور آن ها را فراهم کرده، حکمرانی و مدیریت کرد؟

در گذر سال ها، فیس بوک بخاطر بسیاری از ابتکارات و سیاست های خود هدف انتقادات گسترده ای قرار گرفته است. البته که بخشی از این انتقادها در بحبوحه تشدید تنش ها جهت تضعیف این شرکت مطرح شده اند. زاکربرگ گفته است: "شرکت هایی نظیر فیس بوک باید حافظ ارزش های اجتماعی باشند که تمام انسان ها آن ها را عزیز می می دارند. در این زمینه به عنوان مثال آن ها باید بتوانند تعادل مناسب میان آزادی بیان و امنیت، حریم خصوصی و اجرای قانون، و یا ایجاد سیستم های باز و قفل کردن داده ها و دسترسی را برقرار کنند". 

مارک زاکربرگ به عنوان مدیر (manager) عامل شرکت فیس بوک از پیشنهاد خود مبنی بر تاسیس ۱ "هیات نظارت مستقل/an independent Oversight Board" خبر داده که بر محتوای ارائه شده در فضای سایبری نظارت می کند. وی گفته: "دراین دهه، امیدوارم تا بتوانم از سِمَتم استفاده کنم و بتوانم راه را برای حکمرانی بیشتر(و بهتر) در فضای سایبری و یا ایجاد نهادهایی که این روند را تسهیل کنند، فراهم کنم". وی اضافه کرده: "اگر این امر موفقیت آمیز باشد می تواند به مدلی برای دیگر جوامع آنلاین در آینده تبدیل شود". 

***لینک: https://www.usatoday.com/story/tech/2020/01/09/facebooks-mark-zuckerberg-drops-annual-challenges-five-2030-goals/4424484002/

برچسب ها :

سخنان زاکربرگ بوک...

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

روی خط خبر

پربحث ترین ها

دوستان ما