بهره برداری انتفاعی از سرای محلات ممنوع شد

بهره برداری انتفاعی از سرای محلات ممنوع شد

حبیب‌زاده در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

/ بهره برداری انتفاعی از سرای محلات ممنوع شدافشین حبیب‌زاده عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه جدیدترین تصمیم‌گیری برای سرنوشت سرای محلات، گفت: در حال حاضر ۱ دستورالعمل دوره گذار داریم که سرای محلات بر اساس آن اداره می‌شوند.

عضو شورای شهر تهران تأکید کرد: سرای محلات در دوره گذار وظایفی بر عهده می دارند که باید پیش ببرند.

حبیب‌زاده با تأکید بر اینکه باید تکلیف سرای محلات را برای بعد از دوره گذار که طولانی هم شده مشخص نماییم، گفت: برای اینکه تکلیف آن‌ها مشخص شود ۳ الگو ارائه شده بود که ستاد مربوطه در شهرداری تهران این موارد را تجمیع و ستاد شورایاری‌ها هم آن‌ها را بررسی کرده است.

او اضافه کرد: آخرین جلسه در مورد وضعیت شورایاری‌ها روز (day) شنبه برگزار شد که پیشنهاد ستاد نهایی شده است و ما باید آن را اصلاح نماییم.


بیشتر بخوانید: منع مکاتبه مستقیم شورایاری ها با مدیران شهرداری غیرقانونی است / شهردار تهران کارت زرد گرفت


عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه برای این کار نیازمند مصوبه شورای شهر می باشیم، تصریح کرد: به محض اینکه شورا دستورالعمل تازه را مصوب کند، آن را ابلاغ خواهیم کرد.

حبیب‌زاده با بیان اینکه برای سرای محلات تصمیم اساسی گرفته شده است، اضافه کرد: اولین تصمیم این است که دیگر سرای محلات حق ندارند کار انتفاعی انجام دهند و نمی‌توانند فضای مربوطه را برای فعالیت‌های غیرمرتبط با مسائل اجتماعی و محلی اجاره دهند.

او اضافه کرد: تصمیم دیگر این است که شورایاری‌ها بابت خدماتی که ارائه می‌دهند، نباید سودی دریافت کنند و اگر بخواهند کلاسی برگزار کنند، تنها هزینه استاد را می‌توانند بگیرند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه احتمالا برخی از محلات برای این کار با کمبود مواجه شوند، تصریح کرد: برای جلوگیری از این وضعیت پیشنهاد می‌کنم که در ردیف بودجه سهمی برای آن‌ها مشخص شود که دیگر با مشکلات سابق روبه‌رو نشوند.

حبیب‌زاده با بیان اینکه بیشتر فعالیت‌های سرای محلات فرهنگی و مربوط به مسائل مدیریت شهری است، گفت: در حوزه‌های آموزشی مواردی که در شورا تصویب می‌شود، نیازمند آموزش‌های عمومی است و سرای محلات موظف می باشند آموزش‌های مرتبط با این موارد را ارائه دهند.

انتهای پیام/

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

روی خط خبر

پربحث ترین ها

دوستان ما