تجمع اعتراضی مردم عراق، سیاست های تفرقه افکنانه آمریکا و صهیونیست ها را نقش بر آب کرد

تجمع اعتراضی مردم عراق، سیاست های تفرقه افکنانه آمریکا و صهیونیست ها را نقش بر آب کرد

اتحاد روز (day) جمعه مردم عراق اعمال منفی آمریکا را از بین بردمصیب نعیمی کارشناس مسائل بین الملل در اعلام کرد و گو با خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه تظاهرات میلیونی مردم عراق؛ گفت: تجمع روز (day) جمعه مردم این کشور در اعتراض به ادامه حضور نیروهای آمریکایی در عراق، سیاست های تفرقه افکنانه آمریکا و صهیونیست ها  در این کشور را نقش برآب ;کرد و این حرکت قطعاً معامله را در بعد سیاسی تغییر خواهد داد.

او اضافه کرد: پس از تظاهرات روز (day) جمعه، برخی رهبران اقوام عراقی که تحت تاثیر آمریکا بودند، دیگر نمی توانند به حمایت های خود ادامه بدهند، چراکه می خواهند در کنار مردم خود باقی بمانند؛ بویژه اینکه پارلمان عراق خروج نیروهای آمریکایی از این کشور را هم تضمین کرده است.

کارشناس مسائل بین الملل تصریح کرد: آمریکا و همپیمانان آنها در عراق دست به ایجاد نا امنی و اغتشاش زدند تا  این کشور را از مسیر طبیعی خود خارج کنند، اما با توجه به گسترش اعتراضات مردمی نیروهای نظامی آمریکا بیش از گذشته در پیشبرد اهداف خود ناکام خواهند شد، تاجایی که امکان حاکم شدن در عراق را نخواهند داشت.

نعیمی دربخش دیگری از این اعلام کرد و گو  بااشاره به نقش روسیه و چین در حفظ برجام، گفت:بدون شک هر کشوری  برای خود سیاست تعریف شده ای داشته و در جهت منافع خود گام بر می دارد؛ در همین راستا هم شاهد بودیم که  چین و روسیه با آمریکا همراهی نکردند ولی خوب این موضوع به آن معنا نیست که منافع خود را نادیده بگیرند.

او در ادامه تاکید کرد: این امر کاملا طبیعی است؛ چراکه پکن علاوه بر رابطه خوبی که با تهران دارد، کشورمان را هم دارای  پتانسیل بالایی در حوزه انرژی می داند.

کارشناس مسائل بین الملل اضافه کرد:چین با آمریکا مراودات تجاری در حدود ۲۵۰ میلیارد دلار  دارد و ملاحظاتی که درقبال واشنگتن دارد هم به همین موضوع بازمی گردد؛از سوی دیگر سیاست های پکن در بسیاری از موارد

با آمریکا کاملاً در تضاد است ولی خوب در هرصورت هردو در مسائل اقتصادی به یکدیگر وابسته می باشند.


بیشتر بخوانید: پرونده ایران (IRAN) به شورای امنیت برود تعهد به NPT مفهومی ندارد


انتهای پیام/

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

روی خط خبر

پربحث ترین ها

دوستان ما