کد خبر: 279794 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۴-۰۷:۴۰ ارسال توسط : |
15 بازدید
پ

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :. . این روزها بسیاری از افراد به دنبال مهار ویروس کرونا می باشند. از افراد حقیقی تا سازمانهای دولتی به دنبال این می باشند که این ویروس را پیش از گسترش، تحت...

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کیت های تشخیص «ویروس کرونا» اشتباهاتی جدی می دارند

این روزها بسیاری از افراد به دنبال مهار ویروس کرونا می باشند. از افراد حقیقی تا سازمانهای دولتی به دنبال این می باشند که این ویروس را پیش از گسترش، تحت کنترل قرار بگیرند.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، یکی از روش های سریع برای تشخیص ویروس کرونا استفاده از کیت های تشخیص سریع است. اما به دید می رسد این کیت های تشخیصی آنچنان قوی نیستند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده  روز چهارشنبه اعلام کرد: "برخی از کیت های آزمون ویروس کرونا که به آزمایشگاه های دولتی در سراسر کشور ارسال شده اند، دارای نقص هایی جدی می باشند و به درستی کار نمی کنند." این کیت ها به منظور قادر ساختن ایالت ها برای تشخیص سریع است. اما در آتلانتا گزارشهایی از عدم موفقیت این کیت ها منتشر شده است.

این مشکل نشان می دهد که نمی توان چندان امیدی به پاسخهایی داشت که از این آزمونها حاصل می شود و آزمون دقیق تر با کمک آزمون در آزمایشگاههای تشخیصی قدرتمند رخ می دهد. دکتر نانسی مسیونایر ، مدیر (manager) دانشگاه  آتلانتا در این خصوص  گفت: "بدیهی است كه هیچ ایالتی نمی خواهد با مشکل رو به رو شود اما نمی توانیم از کیت ها نیز استفاده نکنیم چون به هر حال این نخستین روش تشخیص ما است."

به طور استاندارد، آزمایشهای تشخیصی دقیق  برای برخی از افرادی که علائمی مانند تب ، سرفه یا تنگی نفس می دارند و افرادی که طی 14 روز (day) گذشته به چین سفر کرده اند یا با بیمار ارتباطی نزدیک می دارند وجود دارد. اگر قرار باشد کیت های تشخیصی را نادیده بگیریم، نمی توانیم به شکل ضمنی مطمئن باشیم که وضعیت سلامتی ۱ جامعه چگونه است، اما اگر به این آزمونها نیز توجه نکنیم نیز شرایط خطرناک است.به هر ترتیب سازمان مبارزه (fight) با بیماری های عفونی ایالات متحده تذکر داده است که صرفا اتکا به کیت های تشخیص سریع کافی نیست.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top