کد خبر: 279817 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۹-۰۸:۰۲ ارسال توسط : |
8 بازدید
پ

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،محمود واعظی عصر ۵ شنبه در نشست شورای اداری آذربایجان شرقی اظهار داشت: در تمام مناسبت‌های ملی، آذربایجان و به خصوص تبریز پیشتاز و مبتکر است که...

آمریکابه سمت انزوای سیاسی پیش می‌رود/همدلی مردم رانشانه گرفته اندبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،محمود واعظی عصر ۵ شنبه در نشست شورای اداری آذربایجان شرقی اظهار داشت: در تمام مناسبت‌های ملی، آذربایجان و به خصوص تبریز پیشتاز و مبتکر است که این امر را در حوادث آبان ماه و راهپیمایی ۲۲ بهمن و دیگر مناسبت‌های اخیر به خوبی مشاهده کردیم.

وی ادامه داد: اینکه در شرایط جنگ اقتصادی گفته می‌شود صادرات استان ۵۴ درصد افزایش داشته و ۱۱۰ بنگاه تعطیل و نیمه تعطیل وجود داشت که دوباره به چرخه بازگشته‌اند، خبر بسیار خوشی است؛ آذربایجان شرقی استان رو به رشدی بوده و هر افتتاحی که در آن انجام می‌شود شروع کلنگ زنی برای برنامه‌های آینده است.

واعظی اقتصاد دانش بنیان را راهکاری برای پیشرفت اقتصاد در تمامی استان‌های کشور دانست و گفت: با ۸۳ میلیون جمعیت و رقابت‌های اقتصادی در منطقه و کشور، نمی‌توانیم با اقتصاد سنتی به مبارزه (fight) با اقتصاد روز (day) برویم؛ هم کشور و هم استان، دانشگاه‌های خوب و نیروی انسانی نخبه زیادی دارد که باید فضا را برای این افراد آماده‌تر نماییم.

وی با بیان اینکه، روحیه، انسجام و وحدت را هر بار از این استان با خود به سوغاتی می‌بریم، گفت: باید تلاش نماییم تا این روحیه را حفظ کرده و آن را صادر نماییم واقعا چرا که دشمنان دقیقاً این امر را هدف گرفته‌اند و تلاش کنند بین آحاد مختلف مردم و مسئولان تفرقه افکنی کنند.

واعظی ادامه داد: سرویس تبلیغاتی دشمن برای از بین بردن همدلی بی کار نمی‌نشیند؛ آن‌ها فکر می‌کردند اگر اقتصاد ما را بشکنند نارضایتی مردم از وضعیت اقتصادی می‌تواند سبب جدا شدن مردم از دولت و انقلاب شود، اما محاسباتشان اشتباه بود.

وی با اشاره به اینکه بهتر شدن وضعیت اشتغال کشور گفت: سعی می‌کنیم ثبات ایجاد شده در بازار ارز و کالا را حفظ نماییم و نگذاریم تکانه‌های سیاسی روی معیشت مردم اثر بگذارد؛ ما به عنوان دولت تحت فشار قرار گرفتن برخی اقشار را می‌دانیم و می‌فهمیم و برای حل آن تلاش می‌کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور در خصوص حضور مردم ایران (IRAN) در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: بعد از ۱ سال تدبیر دشمن و به راه انداختن اتفاقات آبان ماه، این راهپیمایی باشکوه خط بطلانی بر روی تمام این امور بود.

وی ادامه داد: اقتدار نظام در منطقه رو به افزایش است و آمریکا با تمامی تحریم‌هایش نتوانست نتیجه مورد دید را بگیرد؛ می‌خواستند دست ما را از منطقه کوتاه کنند، اما هر چه تلاش کردند اقتدار ما بیشتر شد و به جای منزوی شدن ما، آن‌ها منزوی شدند.

واعظی اضافه کرد: مصوبه مجلس عراق برای بیرون کردن نیرو‌های امریکایی از عراق ضربه حیثیتی بزرگی محسوب می‌شود که از ثمرات خون شهید سلیمانی بوده و شروعی برای حرکت دیگر کشور‌ها به این سمت است.

وی با بیان اینکه آمریکا به سمت انزوای سیاسی به پیش می‌رود، گفت: حتی کشور‌های عرب حامی آمریکا جرأت نکردند معامله قرن را تأیید کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهور شرایط ایران (IRAN) را از بابت منطقه‌ای مناسب دانست و گفت: سخت‌ترین دوران برای اقتصاد کشور سال گذشته بود که با انسجام، وحدت و همبستگی این راه را طی کرده و ادامه خواهیم داد.

وی انتخابات اسفند را مهم دانسته و گفت: باید تلاش نماییم انتخابات پرشور داشته باشیم؛ باید ۱ انتخابات سالم برگزار شود تا مردم به رأیی که می‌اندازند، اعتماد کنند و دانسته باشند که با رأی دادن است که کشور بهتر اداره می‌شود.

واعظی ادامه داد: اگر تلاش نماییم به دنبال راهپیمایی سرافرازانه خود ۱ انتخابات پرشور هم داشته باشیم، سال آینده شرایط ایران (IRAN) از بابت بین المللی بهتر خواهد بود.

انتهای پیام/ف

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top