کد خبر: 280296 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۹-۰۶:۴۰ ارسال توسط : |
9 بازدید
پ

رضا اکبری معاون راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای در اعلام کرد و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه در استان گیلان ۲۹۰۰ روستا وجود...

کل راه‌های روستایی استان گیلان تا فردا باز می‌شود/ برای ورود سیستم بارشی تازه آماده می باشیم

رضا اکبری معاون راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای در اعلام کرد و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه در استان گیلان ۲۹۰۰ روستا وجود دارد ، گفت:طی روزهای گذشته حدود ۵۵۸ روستا بر اثر بارش شدید برف و کولاک مسدود شده بود.

او گفت: تا شب (night) گذشته با همکاری تمامی نیرو‌های راهداری، حدود ۳۰۰ روستا بازگشایی شدند و تا فردا به صورت کامل مسیر‌های مسدود شده در روستا‌ها باز می‌شود.

اکبری اظهار کرد: تا پایان امشب با همکاری نیرو‌های راهداری این آمار به ۵۰۰ روستا می‌رسد و حدود ۵۰ روستا باقی می‌ماند که سعی خواهیم کرد این تعداد را هم تا فردا باز نماییم.

معاون راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری بیان کرد: طبق جلساتی که در ستاد مدیریت بحران استان گیلان برگزار کردیم قرار شد بازگشایی راه های تعدادی از روستاها که دارای قطعی برق و آب می باشند در اولویت باشد که راه ۲۵ روستا باز شده و کمتر از ۱۰ روستا باقی مانده که تا پایان امروز (today) یا فردا این روستاها هم بازگشایی می‌شود.

اکبری یاد آور شد: متاسفانه به دلیل بارش سنگین برف و کولاک بسیاری از شبکه‌های آب و برق و گاز روستا‌ها دچار مشکل شده است.

او با اشاره به اینکه سیستم بارشی جدیدی در راه است ، اضافه کرد: با وجود این سیستم بارشی هیچ ۱ از مسیر‌های اصلی و فرعی در استان‌های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل، مازندران و کردستان بسته و یا مسدود نیست و مشکل جدی در این مسیر‌ها وجود ندارد.

معاون فرعی و راه‌های روستایی سازمان راهداری بیان کرد: سیستم بارشی تازه هیچ مشکلی در این بخش‌ها ایجاد نمی‌کند و شدت بارش در این سیستم کمتر از سیستم قبلی بوده است.

او یاد آور شد: در سیستم بارشی که چند روز (day) بیش وارد کشور شده بود شدت بارش بر روی استان گیلان بوده و چنین مشکلاتی را برای کشور ایجاد کرد.

اکبری ادامه داد: به دلیل تعطیلاتی که در این هفته وجود داشت، حجم انبوهی از خودرو‌ها وارد این استان شد و ترافیک‌ شدید در ورودی شهر رشت باعث پس زدن به آزاد راه شد، از سوی دیگر بارش شدید برف باعث شد که این مشکل در این محدوده ایجاد شود.

معاون راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری بیان کرد: تعداد ماشین آلات درگیر برای برف روبی در کل کشور حدود ۵ هزار و۵۰۰ خودرو است که هم اکنون در ۲۰ تا ۲۱ روستای استان‌ها حضور می دارند و حدود ۳۵۰ ماشین آلات در استان گیلان مشغول می باشند.

اکبری توضیح داد: هیچ مشکلی از لحاظ کمبود نیرو و یا ماشین آلات در این روستاها وجود ندارد و از استان‌های معین هم حدود ۴۰ ماشین آلات برای تسریع در کار اعزام شده است.

معاون راه‌های فرعی و روستایی افرود: سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای آمادگی کامل برای سیستم بارشی تازه را دارد و در روز‌های گذشته به هیچ عنوان غافلگیر نشده و ترافیک‌ ناشی از تعطیلات باعث  مسدود شدن راه‌ها شد.

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top