کد خبر: 280302 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۴-۰۷:۳۹ ارسال توسط : |
11 بازدید
پ

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛. . پیر حسین کولیوند، رئیس سازمان اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه ورود...

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

آمادگی تیم‌های واکنش سریع دانشگاه‌های علومی پزشکی در مناطق برفی

پیر حسین کولیوند، رئیس سازمان اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه ورود سیستم بارشی قوی به کشور و بارش برف و ریزش بهمن در استان گیلان اظهار کرد: بر اثر بارش سنگین برف و کولاک در ۱۶ شهرستان استان گیلان مانند محور‌های رشت- قزوین، سراوان – فومن، آستارا – نمین، اسالم – خلخال در حدود ۹۸۰ راه فرعی مسدود شده و برق ۲۶۰ هزار خانوار و آب بیش از ۶۰ روستا نیز قطع شده است.

او ادامه داد: مرکز عملیات بحران وزارت بهداشت به تمام بیمارستان‌ها و حوزه‌های سلامت اعلام آماده باش کرده است. تیم‌های واکنش سریع دانشگاه‌های علومی پزشکی البرز، زنجان، قزوین و مازندران برای اعزام به مناطق درگیر برف و کولاک، آمادگی کامل می دارند. 

کولیوند با اشاره به اینکه آماده باش اورژانس هوایی قزوین و البرز جهت اعزام به استان گیلان، تاکید کرد: جهت انتقال بیماران و مصدومان با سازمان راهداری هماهنگی‌های لازم انجام گرفته است و به طور مرتب سایت‌های معتبر هواشناسی داخلی و خارجی رصد می‌شوند. تیم‌های ارزیاب و واکنش سریع ستاد سازمان اورژانس کشور به مناطق متاثر از برف و کولاک شدید در استان تهران اعزام شده است.

او بیان کرد: در حال حاضر ۱۶۵ مادر باردار پر خطر و بیماران خاص ار مناطق صعب العبور به محل امن منتقل شده‌اند و ۱۸ آمبولانس کمک دار در مناطق کوهستانی جهت انتقال بیماران و مصدومان قرار می دارند.

رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: ۱۰ خودرو آفرود جهت کمک و انتقال بیماران در راه مانده در محور سراوان – فومن به خصوص محور رشت – قزوین مستقر شده‌اند و ۱۷۲ مصدوم ناشی از سقوط از بام خانه و سالخوردگی منتقل شده‌اند.

کولیوند اضافه کرد: مراقبت‌های بهداشتی در زمینه‌های آب آشامیدنی، مواد غذایی با حضور تیم‌های واکنش سریع در سطح استان گیلان با هدف پیشگیری از بروز بیماری‌های منتقله از آب و غذا انجام گرفته است. تا به امروز (today) ۲۰ مسموم ناشی از گاز مونوکسید کربن به مراکز درمانی منتقل شده است.

رئیس سازمان اورژانس کشور تاکید کرد: در هنگام بارش برف از سفر‌های غیر ضروری خودداری شود و از تردد با وسایل فاقد زنجیر چرخ در زمان یخبندان پرهیز شود.

توصیه اورژانس در روزهای برفی

او اضافه کرد: پرتاب گلوله برفی منجر به جراحت فوری و حتی خسارت مالی می‌شود. هنگام پارو کردن برف پشت بام‌ها باید افراد  خود را با طناب محکمی ببندند.

رئیس سازمان اورژانس کشور بیان کرد: برای پیشگیری از برخورد وسایل نقلیه عبوری علائم هشداری در فاصله مناسب قرار داده شود هنگام رانندگی بر روی سطوح لغزنده از گرفتن ترمز‌های ناگهانی پرهیز شود.

کولیوند گفت: به منظور پیشگیری از برخورد با وسایل نقلیه حتما از پیاده رو عبور نمایید و در روز‌های برفی حتی‌الامکان از موتور سیکلت و دوچرخه استفاده نشود.

او ادامه داد: هنگام عبور از خیابان مراقب سقوط قندیل‌های یخی آویزان از ناودان و لبه ساختمان‌ها باشید. سطح یخ زده دریاچه‌های مصنوعی در زمان بروز یخبندان بسیار خطرناک می باشند؛ از تردد بر روی آن‌ها به شدت خودداری کنید.

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top