کد خبر: 280327 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۴-۰۷:۴۳ ارسال توسط : |
6 بازدید
پ

به دید می‌رسد که برخلاف تمامی ایرلاین‌های سراسرجهان، شرکت هواپیمایی اتیوپی هنوز در برابر تعلیق و لغو پرواز به چین مقاومت می‌کند..  هم‌زمان با شیوع گسترده ویروس خطرناک و کشنده کرونا در چین و بسیاری...

ایرلاینی که هنوز به چین پرواز می‌کند!

به دید می‌رسد که برخلاف تمامی ایرلاین‌های سراسرجهان، شرکت هواپیمایی اتیوپی هنوز در برابر تعلیق و لغو پرواز به چین مقاومت می‌کند.

 هم‌زمان با شیوع گسترده ویروس خطرناک و کشنده کرونا در چین و بسیاری دیگر از مناطق شرق آسیا و اعلام وضعیت اضطراری از سوی سازمان بهداشت جهانی، خیل عظیمی از شرکت‌های هواپیمایی در سراسر جهان به تعلیق و لغو پرواز‌های خود به مبدا و مقصد چین اقدام کردند تا بدین منظور از گسترش و انتشار هرچه بیشتر این ویروس به سایر نقاط جهان جلوگیری به عمل بیاورند.

اما حالا اخبار و گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که شرکت هواپیمایی اتیوپی که بدون شک بزرگترین ایرلاین قاره آفریقا محسوب می‌شود، هنوز در برابر لغو و تعلیق پرواز به چین مقاومت می‌کند و برنامه‌ای نیز برای لغو این پرواز‌ها ندارد.

تیوولد گبریماریام، مدیر (manager) ارشد اجرایی اتیوپی ایرلاینز، در این خصوص اضافه کرده است: لزومی ندارد که تمامی پرواز‌های خود به مبدا و مقصد چین را حذف و لغو نماییم. ما نباید چین را ایزوله نماییم چراکه این مساله کمکی به مقابله با ویروس کرونا نخواهد کرد.

وی در ادامه سخنان خود گفت: تنها کاری که لازم است انجام شود آن است که مطابق دستور‌ها و راهنمایی‌های سازمان بهداشت جهانی، تمامی مسافران پرواز‌های خارجی علی الخصوص چین و شرق آسیا را با دقت مورد کنترل و معاینه قرار دهیم تا در صورت بروز علائم بیماری، آن‌ها را به قرنطینه انتقال دهیم.

در طول هفته‌های اخیر، بسیاری از شهروندان و مقامات در کشور‌های آفریقایی از اقدام شرکت هواپیمایی اتیوپی که تاکنون پرواز‌های خود به چین را لغو نکرده، به شدت انتقاد کرده و آن‌ها را به سهل انگاری و کوتاهی در مقابله با ویروس خطرناک و کشنده کرونا متهم کرده اند.

ماه گذشته هم زمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در چین، بسیاری از ایرلاین‌های مختلف در سراسر جهان تصمیم گرفتند که تا اطلاع ثانوی پرواز‌های خود به چین و برخی دیگر از مناطق پرخطر شرق آسیا را لغو کنند. ویروس کرونا بر اساس آخرین آمار‌های منتشر شده در رویترز، تاکنون جان بالغ بر ۱۴۰۰ نفر را در چین گرفته و بیش از ۵۰ هزار نفر را در کشور‌های مختلف مبتلا کرده است.

همزمان با شیوع گسترده ویروس خطرناک و کشنده کرونا در چین و بسیاری دیگر از نقاط جهان، سازمان بهداشت جهانی نیز با اعلام وضعیت اضطراری در جهان از تمامی کشور‌ها درخواست کرد که به مقابله با شیوع و انتشار بیشتر این ویروس بپردازند و از شهروندان خود بخواهند که از هر گونه سفر غیرضروری به مناطق مختلف بخصوص شرق آسیا و چین خودداری کنند.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top