شگرد عجیب شرکت لیزینگ خودرو برای کلاهبرداری/ اعترافات مدیرعامل

شگرد عجیب شرکت لیزینگ خودرو برای کلاهبرداری/ اعترافات مدیرعامل

آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور معاون مبارزه (fight) با جعل و کلاهبرداری پلیس (police) آگاهی پایتخت گفت: اواخر تابستان سال جاری شکایتی تحت عنوان کلاهبرداری از طریق فروش خودرو اقساطی از مرجع قضائی به منظور رسیدگی تخصصی به اداره چهاردهم پلیس (police) آگاهی ارجاع گردید. با توجه به تعداد بالای شکات رسیدگی و بازداشت (دستگیری) متهم پرونده در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

شگرد عجیب شرکت لیزینگ خودرو برای کلاهبرداری/ اعترافات مدیرعامل

وی اضافه کرد: با تحقیقات میدانی و انجام اقدامات پلیسی کارآگاهان موفق به شناسایی مخفیگاه متهم در محله امام زاده حسن شده و در ۱ اقدام غافلگیرانه در ساعت ۰۵۰۰ بیست و دوم بهمن ماه وی را که رضا ۳۵ ساله نام داشت دستگیر و به اداره چهاردهم پلیس (police) آگاهی منتقل می‌نمایند.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور اضافه کرد: رضا که مدیرعامل شرکت بود پس از انتقال به پلیس (police) آگاهی مورد بازجویی قرار گرفت و در تشریح شیوه و شگرد کلاهبرداری خود گفت: ایده این کار را از یکی از دوستانم گرفتم که خودش به دلیل کلاهبرداری در حال حاضر در زندان می‌باشد.

رضا متهم این پرونده در ادامه اظهار داشت: کار ما به این صورت بود که از طریق درج آگاهی در سایت‌های اینترنتی افراد را با وعده فروش فوری خودرو اقساطی فریب داده و اعتماد مشتریان را جلب می‌نمودیم.

معاون مبارزه (fight) با جعل و کلاهبرداری پلیس (police) آگاهی اعلام داشت: متهم در مورد نحوه دریافت و استفاده از پول مالباختگان نیز گفت: پس از اخذ مبالغی از ۲۰ میلیون تا ۵۰ میلیون تومان زمانی را برای تحویل خودرو اعلام می‌نمودیم و وقتی زمانی تحویل فرا رسید به بهانه‌های مختلف مدام کار را به تعویق می‌انداختیم تا اینکه مبالغ دریافتی به حدود ۱ میلیارد تومان رسید و پس از آن شرکت را تخلیه کردم.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور معاون مبارزه (fight) با جعل و کلاهبرداری پلیس (police) آگاهی پایتخت در پایان گفت: مبلغ کلاهبرداری متهم دستگیر شده بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال می‌باشد و تاکنون ۳۰ نفر از شکات شناسایی شده اند. متهم به منظور انجام تحقیقات تکمیلی با دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه ۳۲ تهران در اختیار اداره چهاردهم پلیس (police) آگاهی پایتخت قرار دارد.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور معاون مبارزه (fight) با جعل و کلاهبرداری پلیس (police) آگاهی پایتخت به شهروندان توصیه نمود: ملاک برای صحت عمل ۱ شرکت مجوز ثبت شرکت‌ها نیست. هر فردی می‌تواند اقدام به ثبت شرکت نماید. در حال حاضر تنها ۳۷ شرکت مجوز فروش خودرو می دارند و افرادی که قصد خرید از شرکت‌های لیزینگ را می دارند باید با مراجعه به سایت بانک مرکزی لیست شرکت‌هایی که مجوز فروش می دارند را مشاهده نمایند.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

روی خط خبر

پربحث ترین ها

دوستان ما