کد خبر: 280340 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۴-۰۷:۳۸ ارسال توسط : |
20 بازدید
پ

خبرگزاری میزان- سارق گوشی قاپی که به عذر داشتن تماس تلفنی ضروری از شهروندان موبایل می‌گرفت و سرقت می‌کرد، بازداشت شد.. . . . . . . به گزارش گروه جامعه دیتانیوز با نقل خبرگزاری میزان، سرهنگ کارآگاه علی...

خبرگزاری میزان- سارق گوشی قاپی که به عذر داشتن تماس تلفنی ضروری از شهروندان موبایل می‌گرفت و سرقت می‌کرد، بازداشت شد.

به گزارش گروه جامعه دیتانیوز با نقل خبرگزاری میزان، سرهنگ کارآگاه علی عزیزخانی، رئیس پایگاه هشتم پلیس (police) آگاهی پایتخت، از بازداشت (دستگیری) سارق تک نفره گوشی قاپی خبر داد و گفت: این سارق دارای ۱۱ فقره سابقه کیفری در زمینه‌های سرقت، مواد مخدر و نزاع و اعتراف به ۳۵ فقره به سرقت بدین شیوه می‌باشد.

عزیزخانی گفت: در اوایل دیماه امسال مرد جوانی مسافرکش طی تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ از بسرقت رفتن تلفن همراه اش بوسیله ۱ مرد ناشناس حدودا ۴۰ ساله به کلانتری ۱۲۹ جامی اعلام شکایت کرد.
پرونده با موضوع سرقت گوشی قاپی تشکیل و به جهت رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس (police) آگاهی قرار گرفت.

تماس اضطراری، عذر سارق گوشی قاپ/ متهم را شناسایی کنید
شاکی پس از حضور در پایگاه به کارآگاهان گفت: من روز (day) سرقت شخصی جوانی حدوداً ۴۰ ساله را از راه آهن به مقصد خیابان جمهوری بصورت دربستی سوار خودروام کردم و پس از رسیدن به مقصد به هنگام پیاده شدن اعلام کرد " من تلفن همراه ندارم امکانش هست گوشی موبایلتان را بدید ۱ تماس ضروری دارم " من هم به وی اعتماد کردم و گوشی گرانقیمتم را در اختیار وی گذاشتم که بعداز گذشت چند لحظه مسافر گوشی را سرقت می‌نماید و متواری می‌گردد.
کارآگاهان در سیر مراحل تحقیقات پلیسی خود با وصول ۵ فقره پرونده سرقت موبایل قاپی دیگر که به این شیوه انجام شده است و شکات نیز اظهارت مشابه داشتند، یافتند سرقت بوسیله ۱ نفر سارق حرفه‌ای در حال انجام است.
عزیز خانی بیان کرد: کارآگاهان بدنبال اظهارات مالباختگان با مراجعه به محل‌های سرقت و بررسی تصویرها دوربین‌های مداربسته موجود در صحنه سرقت چهره سارق بدست آمد که با انجام اقدامات پلیسی هویت اصلی سارق بنام (مهدی. ز ۴۰ ساله) دارای ۱۱ فقره سابقه کیفری در جرائم سرقت، موادمخدر و نزاع شناسایی شد.
با انعکاس اطلاعات بدست آمده به بازپرس پرونده دستور بازداشت (دستگیری) سارق صادر شد که در مورخه ۱۴ بهمن طی ۱ عملیات پلیسی سارق در مخفیگاه اش در محدوده جنوبی تهران دستگیر و به پایگاه هشتم منتقل شد.
در تحقیقات صورت گرفته از سارق سابقه دار به کارآگاهان گفت: من در حدود ۵ ماه است در محدود‌های خیابان جمهوری، خیابان حافظ، ولیعصر و راه آهن و مرکزی شهر با دربست گرفتن خودرو‌های مسافرکش و پس از رسیدن به مقصد به بهانه‌ی این که تلفن همراه ندارم و ۱ تماس ضرروی دارم گوشی تلفن همراه را از راننده گرفتم و بلافاصله متواری شدیم.
سارق در ادامه اظهاراتش گفت: پس از سرقت، گوشی‌های مسروقه را در محدوده‌های خیابان مولوی و شوش به مالخر به قیمت ناچیزی می‌فروختم و پول حاصله را صرف تهیه مواد مخدر می‌کردم.

کارآگاهان بدنبال اظهارات سارق بلافاصله خریداران اموال مسروقه را شناسایی و با هماهنگی مقام محترم قضایی ۲ نفر مالخر دستگیر و به پایگاه منتقل شدند و در تحقیقات پلیسی به جرم خود معترف شدند.
سرهنگ عزیز خانی در پایان با اشاره به اینکه دستور انتشار بدون پوشش چهره متهم از سوی بازپرس شعبه یکم دادسرای ناحیه ۱۱ تهران از شهروندان در خواست کرد، چنانچه بدین شیوه مورد بزه قرار گرفته اند در صورت شناسایی متهم به عنوان سارق خود می‌توانند جهت تشکیل پرونده مقدماتی به پایگاه هشتم پلیس (police) آگاهی تهران بزرگ مراجعه نمایند.

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top