کد خبر: 280784 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۱۰-۱۹:۱۲ ارسال توسط : |
17 بازدید
پ

به گزارش ایکنا؛ با خانواده قاسمی در مجتمع یاوران مهدی(عج) آشنا شدم. اهل اصفهانند، خون‌گرم و بامحبت؛ ملیحه مادر و ۲ دخترش تینا و حسنا آمدند تا رقابت قرآنی را پشت سر بگذارند. مادر، 42 ساله در رشته...

شنبه//خانواده‌ای پای رحل قرآنبه گزارش ایکنا؛ با خانواده قاسمی در مجتمع یاوران مهدی(عج) آشنا شدم. اهل اصفهانند، خون‌گرم و بامحبت؛ ملیحه مادر و ۲ دخترش تینا و حسنا آمدند تا رقابت قرآنی را پشت سر بگذارند. مادر، 42 ساله در رشته قرائت ترتیل و ۲ دختر 15 و 11 ساله‌ نیز در رشته‌های حفظ 10 جزء و ترتیل شرکت کرده‌اند. دختر بزرگ خانواده قاسمی، حافظ قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه و دختر دوم نیز حافظ 15 جزء است، اما علاقه‌مند بود تا معلومات خود را در رشته ترتیل نیز بیازماید. محمد قاسمی، با همسر و فرزندانش به قم آمده است و از اینکه اینچنین خانواده‌ای قرآنی دارد، اظهار مسرت می‌کند.

مادر خانواده قبل از ازدواج نیز به امور قرآنی علاقه‌مند بوده و با این شرط که پس از ازدواج نیز از این فضا دور نباشد به محمد قاسمی، جواب مثبت داده است. او می‌گوید: «دخترانم را نیز از کودکی با قرآن آشنا کردم. در زمان بارداری، همواره با قرآن مأنوس بودم. پس از تولد دخترانم نیز از همان خردسالی با قصه‌های قرآن آشنایشان کردم و همواره با هدیه‌ای که مهمترین آن نیز کتاب قرآن بود، تشویقشان می‌کردم».

«از سن چهارسالگی، دخترانم را به جلسات قرآن می‌بردم و پس از گذراندن دوره‌های مقدماتی اعم از روخوانی و سپس تجوید به سمت کلاس‌های حفظ قرآن سوق دادم. البته فرزندانم از همان ابتدا و پس از گذراندن دوران مقدماتی برای انتخاب هر رشته‌ قرآنی آزاد بودند. دختر کوچکم، بیشتر به رشته ترتیل و دختر بزرگم در رشته حفظ کل از شاگردان فرخنده کریم‌زاده، از اساتید قرآنی نام‌آشنا در اصفهان است».

ملیحه ‌خانم به اینجای حرفهایش که می‌رسد، نگاهش را از تینا و حسنا به سمت همسرش می‌‌برد و ادامه می‌دهد: «کمتر پیش می‌آید که فرزندی چون در راه حفظ یا قرائت قرآن قرار گرفته است، والدینش را به این مسیر سوق دهد. معتقدم خانواده‌ای که بخواهد قدم در راه نورانی قرآن بگذارد، باید یکی از بزرگان خانواده یعنی پدر و مادر دست ایشان را بگیرد. در ابتدا که قصد داشتم تا تینا را به کلاس قرآن ببرم، همسرم به دلیل دوری راه و نگرانی از تأثیر این کلاس بر تحصیلش، مخالفت می‌کرد، اما هنگامی که به برکت قرآن، تمام امور به خوبی پیش رفت، همسرم حمایت همه‌جانبه‌ای داشت. البته من سعی می‌کنم تا بار کمتری بر دوش ایشان باشد، اما او نیز از هیچ کمکی دریغ ندارد».

شنبه//خانواده‌ای پای رحل قرآن

تینا، حفظ قرآن را از مؤسسه جامعةالقرآن الکریم اصفهان شروع کرده است و سپس برای حفظ نهج‌البلاغه به شهر کاشان رفته، شهری که به نام شهر نهج‌البلاغه شناخته می‌شود. او هم‌اکنون در حال تثبیت حفظ قرآن و نهج‌البلاغه است. البته او نیز همانند مادرش به مباحث صوت و لحن و ترتیل علاقه‌مند است و در کلاس‌های مؤسسه صوت‌الحسن اصفهان شرکت می‌کند.

مادر خانواده خانه‌دار است؛ ‌او که علاقه‌مند به مداحی در وصف خاندان عصمت و طهارت(ع) است و ادامه می‌دهد: «متأسفانه امروز (today) برخی از مردم فکر کنند اگر بخواهند وارد وادی قرآن شوند، باید هزینه کنند و جز افراد متمول باشند. این فکر کاملاً غلط است؛ چراکه قرآن همیشه در این راه برکت خود را شامل حال اهالی‌اش می‌کند. در پایان اینکه آرزو دارم، فرزندانم در این راه ثابت قدم بوده و در نهایت از یاران مهدی موعود(عج) باشند».

اما حسنای کوچک نیز در میان سخن مادرش می‌گوید: «حس می‌کنم که خداوند مرا خیلی دوست دارد. به دوستانم هم می‌گویم بیایید به سمت قرآن تا خداوند تمام ما را دوست داشته باشد».

قاسمی در رابطه با نحوه آشنایی خود با مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) نیز بیان می‌کند: «از طریق یکی از دوستانم از برپایی این مسابقات مطلع شدم. سال گذشته برای اولین بار در رشته حفظ شرکت کردم و امسال به همراه دخترانم حضور یافتم. البته سال گذشته، از برپایی مسابقات دیر مطلع شده و تمرین زیادی نداشتم و حد نصاب لازم برای دریافت جوایز به دست نیاوردم».

ملیحه قاسمی با بیان اینکه خانواده ما تاکنون در مسابقات چندانی جز برخی رقابت‌های منطقه‌ای و استانی شرکت نداشته است، اظهار می‌کند: «مسئولان و برگزارکنندگان مسابقات واقعا از جان و دل زحمت می‌کشند و این نکته کاملا مشهود است. بانی خیری که اموالش را در این راه درست هدایت می‌کند، نیز توفیق بزرگی یافته است».

محمد قاسمی، پدر این خانواده قرآنی نیز در مورد تأثیر قرآن در محیط خانواده بیان می‌کند: «برنامه‌های قرآنی در پیشرفت تحصیلی، اخلاق، رابطه دوستانه دختران با من و دیگر اقوام و در مجموع آرامش زندگی‌ام تأثیر داشته است و به پدران می‌گویم که اگر زمینه ورود اعضای خانواده را به این محافل باز کنند، خیلی سریعتر از آنچه فکر کنند، برکاتش را خواهند یافت».

مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) طی 3 تا 10 بهمن‌ماه ویژه بانوان و 21 تا 25 بهمن‌ماه ویژه آقایان در مجتمع یاوران مهدی(عج) برگزار شد.

انتهای پیام
منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top