کد خبر: 280887 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۱۰-۱۸:۲۰ ارسال توسط : |
18 بازدید
پ

به گزارش سرویس ورزشی پارسینه؛ انتخابات فدراسیون فوتبال برای پست ریاست و نایب رئیس اول و دوم در تاریخ بیست و ۵ اسفندماه برگزار خواهد شد. البته اگر این انتخابات بنا بر مصلحت به تعویق نیوفتد.. در هر...

کدام کاندیداها برای انتخابات فدراسیون فوتبال ردصلاحیت می‌شوند؟

به گزارش سرویس ورزشی پارسینه؛ انتخابات فدراسیون فوتبال برای پست ریاست و نایب رئیس اول و دوم در تاریخ بیست و ۵ اسفندماه برگزار خواهد شد. البته اگر این انتخابات بنا بر مصلحت به تعویق نیوفتد.

در هر صورت مهلت نام‌نویسی کاندیداها چند روزی است به پایان رسیده و ۹ نفر برای پست ریاست ثبت‌نام کردند؛ نام‌ها آنقدر کم نام و نشان است که حتی برای خبرنگاران انگیزه‌ای جهت پوشش خبری آن باقی نگذاشته است اما در هر صورت در بین همین اسامی نیز کسانی که شانس بیشتری برای پیروزی می دارند؛ قابل بررسی است. 

محمد قریب که گفته می‌شود فرد مورد اعتماد و علاقه‌ی وزارت ورزش است طبق گفته محمد دادگان از حالا فرد پیروز در انتخابات فدراسیون فوتبال برای پست ریاست است. از سوی دیگر حبیب کاشانی که پیشتر از اعضای شورای شهر استان تهران و مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بوده به عنوان یکی از افراد تحت حمایت فدراسیون فوتبال است اما طبق قانون باتوجه به اینکه ۱۰ سال سابقه مدیریتی و اجرایی دولتی ندارد «باید» ردصلاحیت شود مگر اینکه بازهم در لحظه آخر تبصره‌ای ساخته شود تا کاشانی در این مراسم انتخاباتی باقی بماند.

هوشنگ نصیرزاده کارشناس حقوقی فدراسیون فوتبال و مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی در همین باره گفت:«توجه داشته باشید که در تاریخ چهارم دی ماه سال ۹۴ اساسنامه فدراسیون ایران (IRAN) به‌روزرسانی شده‌ و به دلیل اهمیت، برای افراد متقاضیِ پستِ ریاست ۱۰ سال سابقه و برای سایر پست‌های هیئت‌رئیسه ۵ سال سابقه در دید گرفت؛ اما دیگر بیش از این هیچ چیزی در اساسنامه وجود ندارد. از طرفی در تمام دنیا اساسنامه‌ها وقتی مصوب می‌شوند باید ۱ آیین‌نامه اجرایی هم داشته باشند که بوسیله هیئت‌رئیسه مصوب می‌شود و ربطی به اساسنامه ندارد».

پس با این حال کاشانی نمی‌تواند کاندیدا شود.و طبق توضیح نصیرزاده این قانونی است که طبق اساسنامه قبلی ویرایش شده و قابل اجرا است. اما از سویی چنین بند و تبصره‌ای اصلا در قوانین انتخاباتی فدراسیون‌های دیگر کشورها دیده نمی‌شود به همین دلیل است که به طور مثال ایکر کاسیاس سنگربان باتجربه و سابق تیم ملی اسپانیا بلافاصله بعد از کنار گذاشتن فوتبال می خواهد برای پست ریاست فدراسیون فوتبال کشورش دورخیز کند و کاندیدا شود.

هرچند باید این نکته را نیز اشاره کرد که حیدر بهاروند سرپرست رئیس فدراسیون فوتبال که برای اغلب کاندیداها در لیست نایب رئیس دوم حضور دارد، بازنشسته است و اسلامیان دیگر کاندیدای پست ریاست نیز همین شرایط را دارد و باید دید هیات بازرسی در بررسی صلاحیت این افراد چه واکنشی نشان خواهد داد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top