کد خبر: 280893 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۴-۱۵:۳۳ ارسال توسط : |
13 بازدید
پ

 استیو وازنیاک در مصاحبه‌ای با پادکست می‌گوید، " بنیانگذاران اپل دیدگاه متفاوتی نسبت به پول داشتند".وزنیاک در مصاحبه با پادکستی که روز (day) چهارشنبه منتشر شد، به گای کاوازاکی یکی از همکاران سابق...

 
استیو وازنیاک در مصاحبه‌ای با پادکست می‌گوید، " بنیانگذاران اپل دیدگاه متفاوتی نسبت به پول داشتند".

وزنیاک در مصاحبه با پادکستی که روز (day) چهارشنبه منتشر شد، به گای کاوازاکی یکی از همکاران سابق اپل گفت: " شاید استیو جابز و من، به عنوان بنیانگذاران اپل، فناوری مدرنی ایجاد کرده باشیم که اکنون بیش از 1 تریلیون دلار ارزش دارد، اما دیدگاه مشابهی در مورد پول نداشتیم". 

به گزارش اینتا از Cnet، وزنیاک می‌گوید در حالی که خودش هرگز به پول اهمیت نمی‌داد، اما جابز برای به دست آوردن آن بیشتر تلاش می‌کرد.

هم‌بنیانگذار اپل، استیو وازنیاک ادامه می‌دهد: "با وجود آن که استیو سرمایه‌ای نداشت، اما همیشه قصد داشت تا فرد مهمی شود ". "بنابراین، اولویت اول او همیشه کارهایی بوده است که به دنبال آن سود مالی را به همراه داشته باشد. استیو در پی آن بود که شخص مهمی در دنیا شود. این کار - تاسیس اپل - فرصت بزرگی برای او بوده است، زیرا اکنون او بنیان‌گذار شرکتی است که سرمایه‌‌های زیادی در آن صرف می‌‌شود. "
"البته، این موضوع تعجبی هم ندارد. از روزی که با استیو جابز ملاقات کردم، همیشه در مورد افراد مهمی همچون شکسپیر صحبت می‌کرد که دنیا را متحول کرده‌اند".
 
در ادامه این مصاحبه، وازنیاک می‌گوید: "از آن جا که او تمام وقت در مورد این افراد صحبت می‌کرد و می‌خواست همانند آن‌ها باشد، همیشه این تصور را داشت که شرایط لازم را برای تبدیل شدن به ۱ فرد مهم در دنیا دارد. جابز انگیزه لازم را داشت و گاهی خواستن چیزی و تاکید بر آن، بسیار مهم‌تر از داشتن مهارت است."
در همین حال، واز از جایگاه شغلی خود به عنوان مهندس هیولت پاکارد در روزهای ابتدایی اپل راضی بوده است و حتی مطمئن نبود که بخواهد صرفا برای شرکت اپل کار کند.

استیو جابز و اپل

همکار سابق استیو جابز و از موسسان اپل گفت: "من به تمام گفته بودم که که روزی مهندس هیولت پاکارد می‌شوم، زیرا این جایگاه شغلی را دوست داشتم و نمی‌خواستم زندگیم را با پول بیشتر تباه کنم. اما عقیده جابز فرق داشت".
 
بعد از این که وازنیاک همکاری خود را با شرکت اپل قطع کرد، جابز با خویشاوندان و دوستان نزدیک وی تماس گرفت و به آن‌ها اعلام کرد تا واز را قانع کنند. وازنیک اعلام کرد که وی هنوز کارمند اپل است و تنها شخصی است که هر هفته به صورت مقرر؛ از زمان شروع فعالیت خود از شرکت حقوق ماهانه دریافت می‌کند.

با این وجود، وازنیک می‌گوید که پس از برداشت پول برای پس‌انداز، بعد از پرداخت مالیات، بیشتر از 50 دلار در هفته در حساب بانکی خود دریافت نمی‌کند. " شاید این مبلغ به دید ناچیز باشد، اما نشان‌دهنده میزان وفاداری است، 
واز در پایان می‌گوید: چه چیزی می‌تواند مهم‌تر از وفاداری باشد؟ من همیشه حس قوی و ارزشمندی نسبت به اپل دارم."

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top