آفتاب‌‌نیوز :. شاکی در توضیح ماجرا گفت: من طراح دکوراسیون هستم. ساعتی قبل دفترم را بستم و با خودروی پژوی خودم به طرف خانه‌ام به راه افتادم که زیر پل ستارخان زن جوانی به عنوان مسافر برای من دست بلند...

کد خبر: 280901
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۰۷-۰۷:۱۲
ارسال توسط :
بازدید: 18
زورگیری مسلحانه به سبک فیلم‌های هالیوودی
آفتاب‌‌نیوز :

شاکی در توضیح ماجرا گفت: من طراح دکوراسیون هستم. ساعتی قبل دفترم را بستم و با خودروی پژوی خودم به طرف خانه‌ام به راه افتادم که زیر پل ستارخان زن جوانی به عنوان مسافر برای من دست بلند کرد و من هم تصمیم گرفتم او را به مقصد برسانم. پس از اینکه او را سوار کردم به راه افتادم تا اینکه در نزدیکی خیابان شهرآرا پژوی ۲۰۶ نوک مدادی با سه‌سرنشین در حالی که چراغ گردان داشت راه مرا سد کردند و من هم توقف کردم. ۳ مرد جوان که لباس شخصی به تن داشتند از خودرو پیاده شدند و خودشان را مأمور پلیس (police) معرفی کردند. یکی از آن‌ها اسلحه کمری و بی‌سیم و دستبند همراه داشت که من فکر کردم مأمور پلیس (police) می باشند. آن‌ها ابتدا از من مدارک شناسایی خواستند و بعد سؤال کردند که با این زن جوان چه نسبتی دارم. وقتی گفتم مسافر است قبول نکردند و از من خواستند با آن‌ها به کلانتری بروم. ابتدا مقاومت کردم و از آن‌ها کارت شناسایی و حکم مأموریت خواستم، اما یکی از آن‌ها با اسلحه مرا تهدید کرد و اعلام کرد اگر به خواسته آن‌ها عمل نکنم برای من پرونده‌سازی و مرا گرفتار کنند.

وی ادامه داد: مرد مسلح به من اعلام کرد در صورتی که ۲‌میلیون تومان به آن‌ها بدهم مرا آزاد کنند، اما من آنقدر پول نداشتم و در نهایت از کارت بانکی‌ام ۵۰۰‌هزار تومان به کارتی که شماره‌اش را به من دادند، منتقل کردم و ۳۰۰‌هزار تومان هم پول نقد همراه داشتم که به آن‌ها دادم و بعد آزادم کردند.

وی در پایان گفت: من همان لحظه فهمیدم که آن‌ها مأمور پلیس (police) قلابی می باشند و به همین دلیل چند شماره پلاک خودروی آن‌ها را که خوانا بود به خاطرم سپردم.

با طرح این شکایت پرونده به دستور قاضی علی وسیله ایرد موسی، بازپرس شعبه پنجم دادسرای ویژه سرقت برای بررسی در اختیار تیمی از کارآگاهان پلیس‌آگاهی پایتخت قرار گرفت.

نخستین بررسی‌های مأموران پلیس (police) نشان داد مأمور نماهای مسلح برای اینکه شناسایی نشوند مبلغ واریزی را از کارتی به کارت دیگر منتقل کرده‌اند تا هیچ ردی از خود به‌جای نگذارند. مأموران در تحقیقات بعدی با بررسی فنی چند شماره پلاک خودرویی که شاکی در اختیار آن‌ها قرار داده بود، دریافتند خودروی متهمان متعلق به زن میانسالی است که در ادامه با تحقیق از صاحب خودرو مشخص شد وی شب (night) حادثه خودرواش را در اختیار ۲ پسر جوانش به نام‌های فردین و فرزین قرار داده است.

بنابراین مأموران، فردین و فرزین‌۳۸ و ۲۳‌ساله را به عنوان مظنونان حادثه دستگیر کردند و ۲ برادر هم در بازجویی‌ها به جرم خود با همدستی یکی از دوستانشان به نام بهزاد اعتراف کردند. با اعتراف متهمان، مأموران پلیس، بهزاد را هم دستگیر کردند. ۳ متهم چند روز (day) قبل برای بازجویی به دادسرای ویژه سرقت منتقل شدند و پس از اعتراف به زورگیری مسلحانه برای تحقیقات بیشتر به دستور قاضی علی وسیله ایرد موسی در اختیار کارآگاهان پلیس (police) آگاهی قرار گرفتند.


گفتگو با متهمان

فردین معتادی؟
نه.

سابقه کیفری یا بازداشت (دستگیری) قبلی داری؟
نه. من تحصیلکرده دانشگاه هنر هستم و تا الان حتی به کلانتری هم نرفته‌ام.

چه رشته‌ای تحصیل کردی؟
من از دوران کودکی علاقه زیادی به بازیگری و کارگردانی فیلم‌های سینمایی داشتم و به همین خاطر در این رشته ادامه تحصیل دادم و لیسانس بازیگری و کارگردانی گرفتم.

کارگردانی یا بازیگری هم کرده‌ای؟
نه، البته دوستان دوران دانشگاهم تمام هنرپیشه و کارگردان‌های معروفی می باشند. مثلاً یکی از همکلاسی‌هایم کارگردان فیلم‌های سینمایی معروف (م‌ش‌وار) بود که در پشت صحنه این ۲ فیلم من همکاری زیادی با او داشتم.

پس بازیگری نکرده‌ای؟
من عاشق بازیگری هستم و چند باری هم تست داده‌ام، اما به قول دوستان من آماتور هستم و نتوانسته‌ام حرفه‌ای بشوم.

شما که تحصیلکرده و بازیگر هستی واقعا چرا با همدستی برادرت و دوستت به صورت مأمور نما دست به زورگیری زدید؟
ما زورگیر نیستیم. آن شب (night) می‌خواستم با زنی که سوار خودروی شاکی شده‌بود، تسویه حساب کنم که این اتفاق افتاد.

چرا؟
واقعیتش من مغازه لباس فروشی زنانه دارم. دوماه قبل پس از اینکه مغازه‌ام را بستم با خودروام به طرف خانه‌ام به راه افتادم که این زن برای من دست بلند کرد. همان لحظه شیطان مرا وسوسه کرد که او را سوار خودروام کردم. پس از طی مسافتی زن جوان اعلام کرد که برای او بستنی یا آبمیوه بخرم و من هم مقابل آبمیوه فروشی خودروام را نگه داشتم و از خودرو پیاده شدم و برای او آبمیوه خریدم. لحظاتی بعد وقتی با ۲ لیوان آبمیوه به داخل خودروام برگشتم دیدم آن زن غیبش زده است و پس از بررسی متوجه شدم او دلارها و پول‌های داخل داشبورد خودروام را که ۲۰ میلیون تومان می‌شد سرقت و فرار کرده‌است. پس از این به‌دنبال آن زن بودم تا پولم را از او بگیرم تا اینکه شب (night) حادثه متوجه شدم او زیر پل ستارخان سوار خودروی پژویی شد که راننده‌اش پسر جوانی است. سپس با برادرم و دوستم که در آن نزدیکی مکانیکی دارد تماس گرفتم و ۳ نفری پژو را تعقیب کردیم که پولم را از زن جوان بگیرم که او فرار کرد و ما مبلغی از راننده گرفتیم.

چرا خودتان را پلیس (police) معرفی کردید؟
من این نقشه را به سبک فیلم‌های سینمایی طراحی کردم و می‌خواستم آن‌ها را بترسانم که سریعتر به پولم برسم.

درباره زورگیری توضیح بده؟
وقتی راه آن‌ها را سد کردیم خودمان را مأمور پلیس (police) معرفی کردیم و به پسر جوان گفتیم این زن چه نسبتی با شما دارد که او خیلی ترسید و اعلام کرد از بستگانش است. به او گفتیم که این زن بدهکار است و باید ۲۰‌میلیون تومان به ما بدهد تا آزادش نماییم و در همین لحظه زن جوان از فرصت استفاده و فرار کرد و بعد ما راننده را مجبور کردیم به ما پول بدهد که او ۵۰۰‌هزار تومان به کارت ما واریز کرد و اعلام کرد بیشتر از این ندارد.

اسلحه را از کجا آورده بودی؟
اسلحه پلاستیکی بود که چند روز (day) قبل هنگام اسباب کشی به منزل جدیدمان در داخل خودروام مانده بود و از آنجایی که نقشه مأمور پلیس (police) قلابی را طراحی کرده بودم از آن استفاده کردم.

چرا وقتی زن جوان اموالت را سرقت کرد شکایت نکردی و تصمیم گرفتی به این سبک پولت را بگیری؟
کار من خلاف بود و از ترس آبرویم به کلانتری نرفتم و شکایت نکردم.

فکر نمی‌کنی حرف‌ها و ادعاهای شما الان هم شبیه ۱ سناریو ساختگی است؟
[سکوت می‌کند.]

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=280901
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : حوادث
آتش‌سوزی مدرسه کانکسی دزفول قربانی گرفت؛ ۱ نفر فوت شد/ حال ۴ نفر وخیم است
۱۳۹۹/۱۱/۰۷-۰۱:۳۰

حادثه آتش‌سوزی ساعت ۲۲ شامگاه سه‌شنبه ۳۰ دی‌ماه رخ داده آفتاب‌‌نیوز : علی عبدالهی شاه آبادی شامگاه دوشنبه اضافه کرد: نیما همتی چالگرد یکی از اهالی کنگرستان از توابع سردشت دزفول با حدود ۱۵...

ارسال توسط : آفتاب
عکس| تکرار دوباره داستان فداکاری ریزعلی
۱۳۹۹/۱۱/۰۷-۰۰:۱۱

آفتاب‌‌نیوز : محمد مهدی عباسی می‌گوید: آن روزبا دوستانم در زمین خاکی کنار مدرسه‌مان که در نزدیکی راه آهن است غرق بازی فوتبال بودیم که تنها سرگرمی ما در روستا است. بعد از تمام شدن بازی، من رفتم توپ...

ارسال توسط : آفتاب
تنبیه شدید دانش آموز ابتدایی در قزوین (+ عکس)
۱۳۹۹/۱۱/۰۶-۲۳:۴۰

آثار کبودی بر روی بازو و پای دانش‌آموز به‌قدری زیاد است که دیدن آن احساس درد را منتقل می‌کند، کبودی که براثر ضربات ایجاد شده است اما مسئولان آموزش‌وپرورش آن را دلیل حساسیت پوستی اعلام کنند و در...

ارسال توسط : عصرایران
خطیب‌زاده: جنازه‌های ۵ تبعه ایرانی گرفتار در بهمن در ترکیه پیدا شده و به کشور منتقل می‌شوند
۱۳۹۹/۱۱/۰۶-۲۳:۰۷

به گزارش فارس، «سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران (IRAN) امشب (دوشنبه) با توجه به سوال سؤال خبرنگاران در خصوص پیگیری وضعیت اتباع ایرانی مفقود شده در مرز ترکیه تصریح کرد:...

ارسال توسط : الف
دستبند قانون بر دستان قاتل ۱۶ ساله
۱۳۹۹/۱۱/۰۶-۲۱:۲۵

به گزارش فارس، محمدهاشم قسام با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع ۱ فقره درگیری منجر به قتل نوجوان ۱۷ ساله در بخش نوبندگان شهرستان فسا، اکیپ ویژه‌ای از کارآگاهان پلیس، پیگیری موضوع را در دستور کار قرار...

ارسال توسط : الف