کد خبر: 280906 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲۸-۱۵:۱۸ ارسال توسط : |
9 بازدید
پ

. حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور در اعلام کرد وگو با خبرنگار گروه جامعه دیتانیوز با نقل خبرگزاری میزان، گفت: فرصت ثبت نام در کنکور سراسری از روز (day) چهارشنبه ۱۶ بهمن منحصرا از...

حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور در اعلام کرد وگو با خبرنگار گروه جامعه دیتانیوز با نقل خبرگزاری میزان، گفت: فرصت ثبت نام در کنکور سراسری از روز (day) چهارشنبه ۱۶ بهمن منحصرا از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور شروع و مقرر بود روز (day) ۲۴ بهمن ماه پایان‌می پذیرد که با توجه به مهلت مجدد تمدید شده این فرصت ساعت ۲۴ فردا ۱ شنبه ۲۷ بهمن ماه پایان می‌پذیرد.

توکلی در ادامه بیان کرد: شرکت در کنکور سراسری رشته‌های تحصیلی با آزمون سال ۱۳۹۹ برای ورود به دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزشی غیر انتفاعی و غیر دولتی، ظرفیت مازاد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌پذیرد.

توکلی در ادامه بیان کرد: لازم به ذکر است پذیرش در هر ۱ از کد رشته محل‌های با آزمون براساس نمره کنکور و سوابق تحصیلی همانند آزمون سراسری سال گذشته انجام خواهد شد. دفترچه راهنمای ثبت نام برای شرکت در آزمون به همراه اطلاعیه تکمیلی آن همزمان و یا شروع ثبت نام بر روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قرار می‌گیرد.

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور اضافه کرد: تا ساعت ۸ صبح امروز (today) شنبه ۲۶ بهمن ماه تعداد ۹۱۶ هزار و ۷۱۶ داوطلب برای شرکت در این آزمون ثبت نام کرده اند.

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور در ادامه بیان کرد: کلیه داوطلبان علاقه‌مند به ثبت نام در رشته‌های تحصیلی با آزمون سال ۹۹ ضرورت دارد که با مراجعه به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور و مطالعه دقیق اطلاعیه تکمیلی و مفاد دفترچه راهنمای ثبت نام در صورت واجد شرایط بودن برابر ضوابط و دستورالعمل‌های مربوط نسبت به ثبت نام برای شرکت در این آزمون اقدام نمایند.

توکلی در ادامه اضافه کرد: ضمنا آن دسته از داوطلبانی که قبلا نسبت به ثبت‌نام اقدام نموده‌اند، می‌توانند در صورت تمایل تا ۲۷ بهمن ماه، نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام نمایند.

توکلی در ادامه بیان کرد: کلیه داوطلبان برای ثبت نام و شرکت در آزمون رشته‌های تحصیلی با آزمون سال ۱۳۹۹ باید واجد کلیه شرایط عمومی و اختصاصی مطابق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام باشند. برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ داشتن یکی از مدارک دیپلم نظام آموزشی تازه یعنی نظام آموزشی ۶-۳-۳ در یکی از شاخه‌های نظری فنی و حرفه‌ای و یا کاردانش، دیپلم دوره چهارساله نظام قدیم آموزش متوسطه، گواهینامه دوره پیش دانشگاهی و مدرک کاردانی یا فوق دیپلم را دارا باشند.

وی در ادامه بیان کرد: مدارک تحصیلی باید تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ دریافت شود. کسانی که با مدارک کاردانی (پزشکی و غیر پزشکی) در این آزمون شرکت کنند باید تعهدات قانونی خود را گذرانده باشند. کسانی که ۲ مدرک دیپلم می دارند، در صورت تمایل برای اعمال سوابق تحصیلی با دیپلمی که با گروه آموزشی موردنظرشان هماهنگی دارد، ثبت نام نمایند.

توکلی در ادامه گفت: هر دواطلب بدون در دید گرفتن نوع مدرک تحصیلی نظام آموزشی، نظام آموزشی تازه ۶-۳-۳ و یا نظام آموزشی قدیم و یا مدرک پیش دانشگاهی می‌تواند بر اساس مندرجات جداول شماره ۲، ۳، ۴، ۵ و ۶ منحصرا در یکی از گروه‌های آموزشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و یا زبان‌های خارجی ثبت نام و در آزمون آن شرکت کند.

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: هر دواطلب علاوه بر ثبت نام در گروه‌های آموزشی اصلی یعنی (علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و یا علوم انسانی) در صورت تمایل می‌تواند در یکی از گروه‌های آموزشی هنر و یا زبان‌های خارجی و یا هر ۲ گروه آموزشی (هنر و زبان‌های خارجی) نیز ثبت نام نموده و در آزمون‌های گروه‌های آموزشی مذکور بر حسب مورد شرکت نماید.

توکلی در ادامه خاطر نشان کرد: کارت شرکت در آزمون داوطلبان متقاضی ثبت نام و شرکت در آزمون سال ۱۳۹۹ از روز (day) دوشنبه ۹ تیرماه ۹۹ بر روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قرار می‌گیرد و لذا داوطلبان ضرورت دارد از روی دوشنبه ۹ تیرماه ۹۹ لغایت ۱۱ تیرماه ۹۹ با مراجعه به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور نسبت به پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای مربوط اقدام نمایند.

توکلی اضافه کرد: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده نتیجه نهایی آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ در نیمه دوم شهریورماه ۱۳۹۹ بر روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قرلر خواهد گرفت. ضمنا به اطلاع می‌رساند که آزمون سراسری سال ۱۳۹۹، پنجاهمین آزمون سراسری می‌باشد که بوسیله سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است همزمان با اعلام تمدید مهلت ثبت نام موارد اصلاحی مربوط به دفترچه راهنمای ثبت‌نام نیز اعلام شد که در ادامه می‌خوانید:

۱) بند «و» از بخش «۲-۲-۲- شرایط اختصاصی» مندرج در صفحه ۲۰ دفترچه راهنمای ثبت نام به شرح زیر اصلاح می‌شود:

دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد (پیوسته و ناپیوسته) کلیه رشته‌های تحصیلی و دکتری عمومی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و دکتری حرفه‌ای دامپزشکی متقاضی تحصیل مجدد، میتوانند با رعایت شرایط زیر از طریق قبولی در آزمون سراسری در مقطع دکتری عمومی رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی تحصیل نمایند و محدودیتی در انتخاب دوره‌های مختلف (روزانه، مازاد و پردیس) ندارند: ۱-انجام خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان برای مشمولین این قانون الزامی است، ۲-دارا نبودن هرگونه تعهد خدمت به ارگان یا دستگاه‌های اجرایی و عدم دارا بودن تعهدات سهمیه بومی و یا سهمیه مناطق محروم، ۳- نداشتن ممنوعیت تحصیل از دید سازمان نظام وظیفه.

۲) شرایط پذیرش رشته «فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستانی» در ۲ مقطع «کاردانی» و «کارشناسی» به شرح زیر اعلام میشود. جزئیات رشتهمحل‌ها در هر ۱ از مقاطع مذکور، بعد از اعلام تقاضای پذیرش بوسیله دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و نیز صدور مجوز پذیرش بوسیله معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متعاقباً در دفترچه راهنمای انتخاب رشته به داوطلبان اطلاع رسانی می‌شود. رشته «فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستانی» در مقطع کارشناسی در زیرگروه ۱ گروه آزمایشی علوم تجربی (جدول ۳ مندرج در صفحه ۳۰ دفترچه راهنمای ثبت‌نام) قرار می‌گیرد.

الف) ضوابط مربوط به پذیرش دانشجو (زن/مرد) در رشته فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور:

۱- داشتن سلامت جسمانی و عدم ابتلا به بیماری‌های مزمن، واگیر و صعب‌العلاج مانند: دیابت، فشار خون، آسم، نارسایی کلیه، بیماری‌های پیشرفته قلبی و ...، ۲- نداشتن صرع و هیچگونه عوارض روانی، ۳- نداشتن تغییر شکل مادرزادی یا اکتسابی اسکلت بخصوص اندام‌ها و عدم استفاده از اندام‌های مصنوعی، ۴-عدم اعتیاد به سیگار و سایر مواد مخدر، ۵-داشتن قدرت تکلم طبیعی (نداشتن لکنت زبان)، ۶-داشتن قدرت بینایی و شنوایی کامل، ۷- قد داوطلبان زن نباید از ۱۶۵ سانتی متر کمتر باشد و قد داوطلبان مرد نباید از ۱۷۰ سانتی متر کمتر باشد، ۸-حداکثر سن ۲۴ سال و با احتساب مدت خدمت وظیفه عمومی ۲۶ سال می‌باشد، ۹-آمادگی انجام تمرینات ورزشی و کسب مهارت‌های بدنی جهت امدادرسانی سریع و صحیح، ۱۰-تایید سلامت جسمانی و روانی و سایر موارد گفته شده بوسیله دانشگاه مربوط پس از قبولی در آزمون و به هنگام ثبت‌نام در دانشگاه.

ب) ضوابط پذیرش کارکنان عملیاتی (غیراداری) دیپلمه مراکز اورژانس پیش بیمارستانی جهت پذیرش در رشته فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستانی:

۱- اعتقاد و التزام به مبانی جمهوری اسلامی ایران، ۲-عدم سوء پیشینه، ۳-عدم اعتیاد، ۴-داشتن دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه و یا دیپلم نظام تازه به انضمام مدرک پیش دانشگاهی، ۵-داشتن سلامت کامل جسمی و روانی و عدم ابتلا به بیماری‌های مزمن، واگیردار و صعب‌العلاج، ۶-حداقل ۳ سال سابقه کار در مراکز اورژانس پیش بیمارستانی، ۷-داشتن حداقل قد ۱۶۵ سانتیمتر، ۸-کارکنان دیپلمه‌ای که حداقل ۱۰ سال از سنوات خدمت ایشان باقی مانده باشد، مشروط به سپردن تعهد خدمت به مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی پس از فراغت از تحصیل مجاز به شرکت در آزمون سراسری و پذیرش در رشته فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستانی می‌باشند.

نکته ۱: داوطلب باید کلیه ضوابط و شرایط این دوره را داشته باشد در غیر اینصورت موضوع اشتباه یا اظهار خلاف وی و یا فقدان هر ۱ از شرایط فوق در هر مرحله از دوره تحصیلی باعث محرومیت داوطلب از ثبت‌نام یا ادامه تحصیل خواهد شد.

نکته ۲: پذیرش در رشته فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستانی بصورت متمرکز با شرایط خاص صورت می‌پذیرد و اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت برای انجام مراحل مصاحبه، معاینه و سایر مراحل گزینش بعد از مرحله انتخاب رشته اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top