کد خبر: 280919 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۹-۰۹:۴۲ ارسال توسط : |
8 بازدید
پ

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ «محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی نیوز آمریکا اعلام کرد که «ایران و آمریکا در پی شهادت سردار سلیمانی مکاتبات خشمگینانه‌ ای رد و...

ترامپ ایران (IRAN) و آمریکا را تا آستانه جنگ پیش بردبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ «محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی نیوز آمریکا اعلام کرد که «ایران و آمریکا در پی شهادت سردار سلیمانی مکاتبات خشمگینانه‌ ای رد و بدل کردند.»

وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست امنیتی مونیخ اعلام کرد که «روابط ایران (IRAN) و آمریکا از ماه ژانویه به دلیل اتفاقات روی داده همچنان متشنج است.»

«ظریف» در بخش دیگری از این مصاحبه، «ترامپ» را به دلیل داشتن سیاست گمراه کننده در قبال ایران (IRAN) مورد انتقاد قرار داد.

پایگاه شبکه «ان‎ بی سی» با نقل قول از «ظریف» نوشت: «باعث تاسف است که آمریکا بر اساس اطلاعات غلط، بر اساس جهالت و غرور، در مسیری وارد شد که منطقه را به جنگ بسیار نزدیک کرد. ما به جنگ بسیار نزدیک بودیم.»

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه اضافه کرد که «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا در ماه ژانویه نامه بسیار نامناسبی به ایران (IRAN) نوشت و ایران (IRAN) نیز پاسخی قوی به آن داد.

«ظریف» در ادامه، ضمن انتقاد از دولت آمریکا به دلیل ایجاد بحران، اعلام کرد «این ترامپ است که باید عقب نشینی کند.»

وی در این مصاحبه ضمن بیان این مطلب که ایران (IRAN) قادر به استخراج اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی نیست، اظهار داشت که «با این وجود ایران (IRAN) جعبه سیاه را به هیچ کشور خارجی تحویل نخواهد داد.»

«ظریف» در بخش دیگری اضافه کرد که «بر اساس قوانین بین المللی ایران (IRAN) حق هدایت تحقیقات درباره سقوط هواپیمای اوکراینی را دارد.»

وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد که «ایران نیاز به نرم افزار، کابل‌ها و تجهیزات تخصصی از آمریکا و کشور‌های غربی برای استخراج اطلاعات جعبه سیه هواپیمای اوکراینی دارد.»

«ان بی سی نیوز» با نقل قول از ظریف نوشت «ما از آن‌ها درخواست کمک کردیم؛ واقعا چرا به ما کمک نکردند؟ این ۱ موضوع انسانی است؛ واقعا چرا آن‌ها نرم افزار را به ما ندادند؟»

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top