کد خبر: 280944 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۳-۲۳:۲۹ ارسال توسط : |
15 بازدید
پ

. به گزارش ایکنا؛ بخش کتبی هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت 11 بهمن‌ماه در بیش از 380 شهر در گروه‌های ترجمه و مفاهیم قرآن کریم(دو رشته)، معارف اهل بیت(ع) (دو رشته) و حفظ قرآن کریم(۱۰ رشته)...

چند نفر در بزرگ‌ترین آزمون قرآنی کشور حضور یافتند

به گزارش ایکنا؛ بخش کتبی هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت 11 بهمن‌ماه در بیش از 380 شهر در گروه‌های ترجمه و مفاهیم قرآن کریم(دو رشته)، معارف اهل بیت(ع) (دو رشته) و حفظ قرآن کریم(۱۰ رشته) برگزار شد.

بر اساس آمار منتشر شده در این آزمون، مجموعاً ۱۲۱ هزار و ۳۶۵ نفر در بخش‌های مختلف اعم از کتبی، شفاهی و آزمون آنلاین ثبت نام کرده بودند که از بین آنها نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر متقاضی و واجد شرایط حضور در بخش کتبی بودند از بین این تعداد نیز حدود ۲۰ هزار نفر در گروه آقایان و ۸۰ هزار نفر نیز در گروه بانوان بوده است.

با اعلام نتایج این آزمون در روز (day) 19 بهمن‌ماه که از طریق سایت quranedu.ir صورت گرفت، برخی آمار و جزئیات بیشتری از آزمون نیز منتشر شده است که از جمله مهم‌ترین این آمار باید به حضور 78 هزار و 316 نفر از مجموع ثبت‌نام‌کننده‌ها اشاره کرد.


بیشتر بخوانید:با توجه به اینکه سال گذشته حدود 90 هزار نفر در آزمون حضور نیافته بودند و از 240 هزار ثبت‌نام‌کننده، حدود 150 هزار نفر در روز (day) آزمون حضور یافتند. به دید می‌رسد، ‌در هجدهمین دوره از لحاظ ریزش ثبت‌نام‌کنندگان و حضور آنها در آزمون نسبت به سال قبل شرایط به مراتب بهتری داشته است.

همچنین بر اساس دیگر آمار منتشر شده از سوی برگزارکنندگان هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت تعداد قبول‌شدگان در بخش کتبی 26 هزار و 325 نفر و تعداد قبول‌شدگان در آزمون الکترونیک نیز 9 هزار و 957 نفر بوده است. در آزمون شفاهی نیز که اواسط اسفندماه و با همکاری مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می‌شود، 9 هزار و 584 نفر حضور خواهند داشت.

بر اساس آنچه که پیش از این در دستورالعمل اجرایی آزمون سراسری قرآن و عترت آمده بود، به تمامی شرکت‌کنندگانی که امتیازی بیشتر از 90 کسب کنند، لوح تقدیر اهدا خواهد شد، به افرادی که حد نصاب قبولی (بخش کتبی 70 و بخش الکترونیک 80) را دریافت کنند، گواهینامه پایان دوره اعطا خواهد شد.

انتهای پیام
منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top