کد خبر: 281003 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۹-۱۰:۰۳ ارسال توسط : |
13 بازدید
پ

. رییس جمهوری گفت: امروز (today) در شرایطی که ما می باشیم الگوسازی برای ثبت زندگی و رفتار ما بسیار حائز اهمیت است، امروز (today) بهترین الگوی تاریخ زنان، الگوی فاطمی است.. . آفتاب‌‌نیوز :. حجت الاسلام...

رییس جمهوری گفت: امروز (today) در شرایطی که ما می باشیم الگوسازی برای ثبت زندگی و رفتار ما بسیار حائز اهمیت است، امروز (today) بهترین الگوی تاریخ زنان، الگوی فاطمی است.

آفتاب‌‌نیوز :

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز (day) شنبه در نشست زنان ایرانی به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: میلاد با سعادت دخت پیامبر اسلام فاطمه اطهر را به تمام حضار و ملت ایران (IRAN) تبریک و تهنیت می گویم، روز (day) زن این مظهر عواطف و مظهر هنر و مظهر زیبایی از جانب خداوند، روز (day) مادر و روز (day) میلاد فرزند فاطمه اطهر امام راحل را به تمام تبریک و تهنیت می گویم.

وی اضافه کرد: فاطمه اطهر به عنوان بهترین الگو و نمونه برای مشی و سلوک زندگی ما و برای خلق و خوی و سبک زندگی ما می تواند الگو و معیار بسیار خوبی باشد، گرچه دوران زندگی حضرت زهرا دوران طولانی نبود اما در عین حال کلماتش، بیاناتش، حضورش و خطبه معروفش بعد از رحلت پدر بزرگوارش در مسجد مدینه، فرزندان برومندی که تربیت کرد و شیوه او در اداره خانه و همسرداری به عنوان بهترین الگو برای زنان جامعه ماست.

روحانی: بهترین الگوی تاریخ، الگوی فاطمی است

رییس جمهوری ادامه داد: امروز (today) در شرایطی که ما می باشیم الگوسازی برای ثبت زندگی و رفتار ما بسیار حائز اهمیت است، همان که ما امروز (today) به عنوان مراجع اجتماعی می نامیم ، برای حرکت در مسیر زندگی، علاوه بر داشتن قانون و مقررات، دانش، علم تعقل و خردورزی الگو و حائز اهمیت است خداوند می دانست اسلامش را بوسیله ۱ کتاب به جهانیان عرضه کند اما این کار را نکرد کتابش را بر قلب انسان ولایی به نام پیامبر نازل کرد و فرمودند او آیه آیه آن کتاب را بر مردم بخواند و تلاوت کند و او آن آیات را در مقام عمل به مردم نشان دهد.

روحانی گفت: پیامبر فرمودند: عبادت اسلامی، نماز و حج آن طور که من انجام می دهم شما هم انجام دهید، پیامبر علاوه بر این که رسول و پیام آور،معلم و مبین کلام خدا بود زندگی او هم الگو و نمونه و شاهد برای جامعه انسانی بود، ۱ الگو بهتر می تواند هادی انسان باشد و انسان را هدایت کند و در میان زنان بزرگ تاریخ بهترینش الگوی فاطمی است،ما بالاتر ما نداریم گرچه مریم مقدس در قرآن مجید و زنان دیگر چون مادر موسی دارای مقام و شان بلندی می باشند اما در عین حال هیچ الگویی بالاتر و بهتر از فاطمه اطهر ما سراغ نداریم.

ادامه دارد...

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top