کد خبر: 281062 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲۸-۱۵:۰۷ ارسال توسط : |
7 بازدید
پ

در پی کاهش قیمت برنج هندی و پاکستانی گمرک مصوبه کارگروه تنظیم بازار در خصوص «اخذ مابه التفاوت ریالی» از برنج وارداتی را ابلاغ کرد.. . به گزارش ایلنا؛ در پی کاهش محسوس قیمت برنج وارداتی هندی و...

در پی کاهش قیمت برنج هندی و پاکستانی گمرک مصوبه کارگروه تنظیم بازار در خصوص «اخذ مابه التفاوت ریالی» از برنج وارداتی را ابلاغ کرد.

دولت به جای کاهش قیمت برنج خارجی مابه التفاوت می‌گیرد (+سند)

به گزارش ایلنا؛ در پی کاهش محسوس قیمت برنج وارداتی هندی و پاکستانی کارگروه تنظیم بازار به جای کاهش قیمت برنج وارداتی در کشور مقرر کرد تا سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به ازاء هر کیلوگر برنج هندی و پاکستانی به ترتیب 10 هزار و 5 هزار ریال (مطابق جدول ذیل) مابه التفاوت ریالی اخذ و به خزانه داری کل کشور واریز نماید.

برخی معتقدند با کاهش قیمت جهانی برنج دولت به جای دریافت مابه التفاوت باید قیمت مصوب برنج وارداتی را در کشور کاهش می‌داد.

پیش‌تر مسیح کشاورز، دبیر اجرایی انجمن واردکنندگان برنج ایران، با توجه به سوال پرسش خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه با کاهش قیمت برنج در بازار جهانی آیا باید منتظر کاهش قیمت برنج در کشور برای نوروز باشیم، اظهار کرد: قیمت جهانی برنج کاهش داشته است، اما وزارت صمت تصمیم به ثابت نگه داشتن قیمت برنج وارداتی گرفته است.

وی علت این تصمیم وزارت صمت را حمایت از تولید برنج داخلی و جلوگیری از رکود در بازار آن عنوان کرد.

کشاورز گفت: با تصمیم وزارت صمت در ایام نوروز برنج‌های وارداتی با قیمت مصوب قبل در بازار عرضه خواهد شد.

دبیر اجرایی انجمن واردکنندگان برنج ایران (IRAN) دیگر تصمیم وزرات صمت در این زمینه را بازگشت مابه التفاوت قیمت تازه و قیمت قدیم برنج وارداتی بوسیله تجار، به خرانه دولتی عنوان کرد.

به گزارش ایلنا؛ در جلسه ستاد تنظیم بازار تصمیم بر بدون تغییر ماندن قیمت برنج‌های وارداتی گرفته شده است، بر این اساس مانند ماه‌های گذشته در ایام نوروز هر کیلوگرم برنج هندی حداکثر ۸ هزار تومان و هر کیلوگرم برنج پاکستانی ۸ هزار و ۹۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top