کد خبر: 281083 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲۸-۱۴:۴۷ ارسال توسط : |
14 بازدید
پ

. به گزارش شفاف، حدود ۱ سال است که از قطع همکاری شرکت‌های واسطه ایرانی با شرکت‌های ال‌جی و سامسونگ می‌گذرد. مدتی است که تابلو‌ها و بنر‌های این ۲ شرکت کره‌ای، به پیشنهاد اتحادیه صنف توزیع‌کنندگان...

به گزارش شفاف، حدود ۱ سال است که از قطع همکاری شرکت‌های واسطه ایرانی با شرکت‌های ال‌جی و سامسونگ می‌گذرد. مدتی است که تابلو‌ها و بنر‌های این ۲ شرکت کره‌ای، به پیشنهاد اتحادیه صنف توزیع‌کنندگان لوازم خانگی ایران، پایین کشیده شده‌اند. شرکت‌های سام و جی پلاس، که قرار است جایگزین ال‌جی و سامسونگ شوند، ۸ ماهی است که نصب تابلو‌های خود را جای تابلو‌های پیشین شروع کرده‌اند. خروج این ۲ شرکت به دلیل تهدیدات آمریکا علیه ال‌جی و سامسونگ، در صورت ادامه همکاری با ایران، بود. محصولات خریداری شده از شرکت سامسونگ همچنان، از زمان خرید، ۱۰ سال خدمات پس از فروش و تا ۱۸ ماه گارانتی خود را حفظ کنند.

قدمی دیگر در خودکفایی ایران

خروج ۲ ابر شرکت کره‌ای هرچند ناعادلانه بود، باعث شد شرکت‌های ایران (IRAN) تلاش برای خودکفایی شدن خود را افزایش دهند. این شرکت‌های جایگزین که سام و جی پلاس نام می دارند، قرار شد هفته آینده محصولات جایگزین خود را وارد بازار ایران (IRAN) کنند. این محصولات که در حال حاضر تنها به تلویزیون‌های خانگی محدود می‌شوند قرار است سال آینده لباسشویی و یخچال را در فهرست خود جای دهند. گفته می‌شود زیرساخت‌های استفاده شده برای شرکت‌های جایگزین با موارد استفاده شده در زمان همکاری با شرکت‌های کره‌ای یکی است و افرادی که طی خروج سامسونگ و ال‌جی شغل خود را از دست دادند، به تدریج در حال جایگیری در شغل تازه می باشند.

چه چیزی جایگزین محصولات سامسونگ و ال‌جی می‌شود

در حال حاضر شرکت سام از پنل‌های باقی‌مانده شرکت سامسونگ برای ساخت تلویزیون‌های خود استفاده می‌کند. آمار‌های رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشانگر آن است که از شروع سال ۹۸ تا پایان آذر ماه بیش از ۸۴۸ هزار دستگاه یخچال و فریزر تولید شده است که رشد ۳.۹ درصدی را نسبت به سال گذشته به خود دیده است. حدود ۴۸۱ هزار دستگاه ماشین لباسشویی، با رشد ۲۴.۲ درصدی، و ۶۳۷ هزار دستگاه کولر، با رشد ۲۲.۷ درصدی، در این مدت تولید شده است. در این گزارش‌ها تولید تلویزیون‌های خانگی با افت ۸.۸ درصدی و تعداد ۵۱۳ هزار دستگاه، مشخص است.

چه چیزی جایگزین محصولات سامسونگ و ال‌جی می‌شود

واکنش برخی مسئولان:

سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه طی خروج ۲ شرکت کره‌ای از ایران (IRAN) در توئیتر خود اظهار کرد: " ایرانیان دوستان روز‌های سخت را فراموش نمی‌کنند؛ اما برخی شرکت‌های خارجی که در سال‌ها و ماه‌های اخیر صرفا با پذیرش قلدری آمریکا، ایران (IRAN) را ترک کرده‌اند، دانسته باشند بازگشت به بازار ایران (IRAN) بسیار سخت خواهد بود. قانون تجارت می‌گوید حفظ بازار از ورود به آن سخت‌تر است".

همچنین سیدعلیرضا موسوی‌مجد در مصاحبه اخیر خود گفت: "حرکت کره‌ای‌ها خوب نبود، اما برکت آن برای کشور حرکت در مسیر خودکفایی و ارتقای داخلی‌سازی بود و محصولات یاد شده از طریق منابع تامین خارجی جایگزین با بهترین کیفیت مواد اولیه ساخته می‌شوند".

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top