کد خبر: 281091 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۹-۱۰:۱۰ ارسال توسط : |
6 بازدید
پ

خبرگزاری تسنیم: امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش صبح امروز (today) در مراسم تجلیل از برگزیدگان اولین دوره مسابقات سراسری دانشجویان ارتش طی سخنانی اظهار داشت: رهبر انقلاب...

خبرگزاری تسنیم: امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش صبح امروز (today) در مراسم تجلیل از برگزیدگان اولین دوره مسابقات سراسری دانشجویان ارتش طی سخنانی اظهار داشت: رهبر انقلاب میفرمایند ما باید از تمام جهات قوی بشویم و یکی از جهات هم بعد نظامی کشور است.

وی اضافه کرد: این بدان معنا است که کشور باید در تمام مولفه‌های ملی قوی شود. ما برای قوی شدن در تمام مولفه‌های ملی نسخه‌های قابل اتکایی داریم.

دریادار سیاری ادامه داد: امروز (today) اگر قدرت نظامی ما در تمام ابعاد به برکت انقلاب رشد جهشی داشته است برای تهدید هیچ کشوری نیست بلکه برای حفظ امنیت کشور است.

معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: امروز (today) رهنامه نظامی کشور ایران (IRAN) دفاعی و مبتنی بر توان بازدارندگی است. بازدارندگی هم به این معنا است که ما آنقدر قوی بشویم که دشمن جرات نزدیک شدن به ما را نداشته باشد و بتوانیم در مذاکرات بین المللی محکم پشت میز بنشینیم. ما باید آنقدر قوی بشویم که هیچ دشمنی فکر نزدیک شدن به مرز‌های ما را هم به خود ندهد.

وی با اشاره به اینکه پیش نیاز‌های تولید بازدارندگی عنوان کرد: اولین چیزی که ما در این حوزه نیاز داریم نیروی انسانی است، زیرا نیروی انسانی بزرگترین سرمایه هر سازمانی است که می‌تواند آن سازمان را به اوج برساند.

دریادار سیاری ایمان، تعهد، تفکر، نظم، شهادت طلبی، ولایتمداری و خلاقیت را از جمله ویژگی‌های نیروی انسانی کیفی برشمرد و گفت: چنین نیروی انسانی است می‌تواند تجهیزات بسازد. ما در چهل سال گذشته زیر بار تمام فشارها، تجهیزات پیشرفته‌ای ساخته ایم و هرگز تسلیم نمی‌شویم. ما در ادامه و در گام دوم انقلاب هم قطعا جهش بیشتری نسبت به چهل سال اول انقلاب خواهیم داشت. ما جیزی کمتر از دیگران نداریم که بخواهیم دست نیاز به سوی دیگران دراز نماییم.

معاون هماهنگ کننده ارتش ادامه داد: نگاه شما دانشجویان باید بگونه‌ای باشد تا بتوانید در عرصه سازندگی و علمی هم اثرگذار باشید تا بتوانید سازمان خود را به بازدارندگی برسانید.

وی با اشاره به اینکه بیانات فرمانده کل قوا مبنی بر اینکه ایمان مسیر حرکت ما را مشخص می‌کند، گفت: بدون ایمان کار نیرو‌های مسلح جلو نمی‌رود. از سوی دیگر شجاعت و سلحشوری از دیگر ویژگی‌های ۱ نظامی است.

دریادار سیاری اظهار داشت: اگر دانش و فناوری ما پایین باشد تیغ ما برنده نیست. اگر سطح دانش ما پایین باشد، آنوقت تجهیزات ما هم از سطح فناوری پایینی برخوردار می‌شود. پس همانطور که باید ایمان و شجاعت داشت باید دانش نیز روز (day) به روز (day) ارتقا یابد.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه امروز (today) جنگ جنگ علم است، اضافه کرد: دور شدن از علم و دانش ما را به زمین می‌زند و لذا باید در این حوزه بیش از پیش پیشرفت نماییم.

وی در پایان تاکید کرد: تنها وظیفه ۱ فرمانده اداره یگانش نیست بلکه ۱ فرمانده باید یگان تحت امرش را رشد بدهد تا بازدارندگی مطلوب حاصل شود.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top