کد خبر: 281136 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۴-۱۷:۰۹ ارسال توسط : |
13 بازدید
پ

. به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در مراسم افتتاح مدرسه مولودیه در منطقه ۸ تهران که صبح امروز (today) برگزار شد، اظهار...

یادگیری محدود به کتاب و کلاس درس نیست

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در مراسم افتتاح مدرسه مولودیه در منطقه ۸ تهران که صبح امروز (today) برگزار شد، اظهار کرد: انسان‌ها می‌توانند تصمیم بگیرند چه چیزی بسازند و این موضوع تابع اراده، تاریخ، درجه هوشمندی و فهم و اراده آگاهانه آنهاست.

او ادامه داد: به همین دلیل برخی دستاورد‌های جاودانه می‌سازند و تفاوت‌ها و تمایز‌های میان انسان‌ها در همین مسائل مشخص می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برکات وجودی برخی افراد بسیار است و به حال آن‌ها غبطه می‌خوریم، گفت: تمام آنچه در زمین است، نابود می‌شود و این فناپذیر‌ها به این دلیل به ما عطا شده است تا نقش آفرینی نماییم.

حاجی‌میرزایی با اشاره به اینکه امر مقدس مدرسه سازی، بیان کرد: مدرسه تنها ۱ ساختمان نیست بلکه کانون هوشیاری و عرصه شکل گیری هویت انسانهاست، آثار مدرسه تا برقراری این هستی باقی می‌ماند، هر اثر دیگری فانی است جز آثاری که بر رفتار انسان‌ها موثر واقع می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه کسی که مدرسه می‌سازد، شخصیت می‌سازد و مجال آموختن برای نسل آینده را فراهم می‌کند، گفت: یادگیری تنها محصول کتب و کلاس نیست و تمام رفتار‌ها، برخورد‌ها و فضا‌ها در این امر موثر می باشند.

مشکل مالی مانعی برای تخریب و بازسازی مدارس است

در ادامه عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش تهران با اشاره به اینکه وضعیت فضا‌های آموزشی، گفت: حدود ۸ هزار کلاس نیازمند تخریب و ۷ هزار کلاس نیازمند مقاوم سازی می باشند.

او ادامه داد: میانگین تراکم در تهران ۳۳ نفر است و این در حالی است که میانگین تراکم کشور ۲۲‌ نفر برآورد شده و با توجه به اینکه در شرایط کنونی مشکل مالی مانعی برای تخریب و بازسازی است.

مدیرکل آموزش و پرورش تهران با اشاره به اینکه حدود ۵۰ درصد بار آموزش و پرورش با تعهد ۱۰۰ درصدی یا مشارکتی ساخته می‌شود، گفت: در نبود خیرین وضعیت کنونی مدارس بدتر می‌شد، اما با تلاش‌هایی که مجمع خیرین مدرسه ساز تهران و کشور داشتند و کمک به تغییر کاربری شهرداری تحولاتی در فضا‌های آموزشی تهران شاهد بودیم. پروژه‌های اولویت دار اتمام پروژه‌های مشارکتی با خیرین است.

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top