کد خبر: 281154 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۴-۱۶:۰۶ ارسال توسط : |
11 بازدید
پ

. عصرایران- رهبر انقلاب فرمودند: جامعه‌ مدّاح ۱ کار بزرگی بر عهده دارد و آن عبارت است از مدیریّت شادی و عزای جامعه؛ شما در حقیقت شادی‌های معنوی، و عزاهای اساسی و قلبی و عمیق را مدیریّت می‌کنید، جهت...

دیدار مداحان و ذاکران اهل‌بیت با رهبر انقلاب

عصرایران- رهبر انقلاب فرمودند: جامعه‌ مدّاح ۱ کار بزرگی بر عهده دارد و آن عبارت است از مدیریّت شادی و عزای جامعه؛ شما در حقیقت شادی‌های معنوی، و عزاهای اساسی و قلبی و عمیق را مدیریّت می‌کنید، جهت می‌دهید، هدایت می‌کنید. آن جوامعی که این وضعیّت را ندارند، این مجالس را ندارند، این گریه‌ها را، این شادی‌ها را ندارند.

به گزارش ایلنا، هم‌زمان با عید ولادت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها، هزاران نفر از مداحان و ذاکران اهل‌بیت علیهم‌السلام با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

بخش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار به شرح ذیل است:

جامعه‌ مدّاح ۱ کار بزرگی بر عهده دارد و آن عبارت است از مدیریّت شادی و عزای جامعه؛ شما در حقیقت شادی‌های معنوی، و عزاهای اساسی و قلبی و عمیق را مدیریّت می‌کنید، جهت می‌دهید، هدایت می‌کنید. آن جوامعی که این وضعیّت را ندارند، این مجالس را ندارند، این گریه‌ها را، این شادی‌ها را ندارند، آنها این خلأ را احساس کنند و بنده اطّلاع دارم ۱ جوری می‌خواهند این خلأ را درست کنند، پُر کنند و نمی‌شود؛ این کار شما است. سنّت این کار هم مربوط به امروز (today) و دیروز نیست؛ از زمان ائمّه (علیهم السّلام) است. اینکه شما می‌بینید دعبل را یا امثال این بزرگواران را این جور تشویق کنند، تحریص کنند، پای شعرشان می‌نشینند، آنها را وادار کنند به ادامه‌ این کار، این همین کاری است که امروز (today) شما دارید میکنید.

از بعد از حادثه‌ی کربلا ۱ کار رایجی شد که عزاداری کنند برای شهیدان و ائمّه (علیهم السّلام) این را ترویج میکردند، که تا امروز (today) هم باقی‌ مانده. و بر خلاف آنچه بعضی تصوّر میکردند -در ۱ برهه‌ای ۱ گرایشات روشنفکرانه‌ای در بعضی بود که [عزاداری] گریه و ضعف و مانند این چیزها است- گریه‌ در مجالس شهیدان گریه‌ ضعف نیست،‌ گریه‌ اراده‌ است، گریه‌ عزم است، گریه‌ تبیین احساسات عالی ۱ انسانِ وسطِ میدان است. عزاداریِ شهدا امروز (today) همین جور است؛ امروز (today) تشییع جنازه‌ شهدا، مجلس عزای شهیدان، تکرار نام شهیدان، عزا است، گریه هم در آن هست، امّا وسیله‌ای برای احساس عزّت، احساس قدرت و احساس شجاعت است. [در تشییع] همین شهید عزیز اخیرمان، شما ببینید چه اتّفاقی در سرتاسر کشور افتاد؛ ۹ تنها کشور ما، در بیرون از این کشور هم [تشییع] این شهدای عزیز اخیر -شهید سلیمانی و ابومهدیِ مهندس و دیگران- چه حادثه‌ عظیمی را به وجود آورد! جهت‌یابی و جهت‌دهی مجالس عزا به این معنا است؛ یعنی شماها مجالس عزا را و عزاهای مردم را در آن جهتی که مورد دید ائمّه (علیهم السّلام) است و مورد نیاز جامعه است می‌توانید هدایت نمایید و پیش ببرید.

-------------------------------------

بیشتر بخوانید:

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top