کد خبر: 281187 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۸-۱۲:۳۳ ارسال توسط : |
10 بازدید
پ

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در ادامه مواضع ضد ایرانی دولت این کشور، امروز (today) شنبه از تریبون «کنفرانس امنیتی مونیخ» به اتهام‌زنی علیه ایران (IRAN) پرداخت.. وزیر خارجه دولت «دونالد ترامپ» پیش...

اتهام‌زنی ضد ایرانی پامپئو این بار در» کنفرانس امنیتی مونیخ»

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در ادامه مواضع ضد ایرانی دولت این کشور، امروز (today) شنبه از تریبون «کنفرانس امنیتی مونیخ» به اتهام‌زنی علیه ایران (IRAN) پرداخت.

وزیر خارجه دولت «دونالد ترامپ» پیش از سخنرانی در کنفرانس امنیتی مونیخ با وزیر خارجه آلمان در این شهر دیدار و علیه ایران (IRAN) رازنی کرده بود.

وزیر خارجه آمریکا در ابتدای سخنرانی امروز (today) خود در کنفرانس امنیتی مونیخ ادعا کرد، درباره مرگ اتحاد فرا آتلانتیک بیش از حد مبالغه شده و غرب در حال پیروزی است».

این اظهارات در حالی مطرح شده که مقام‌های برخی کشور‌های اروپایی از قبیل: فرانسه و آلمان پیش از این با اشاره به اینکه مواضع یکجانبه دولت ترامپ در قبال مسائل بین‌المللی از قبیل: برجام، از شکاف در مواضع ۲ سوی آتلانتیک ابراز نگرانی کرده‌اند.

پامپئو از فرصت حضور و سخنرانی در کنفرانس امنیتی مونیخ برای اتهام زنی دوباره علیه ایران (IRAN) استفاده کرد و البته به چین هم اتهام‌هایی وارد کرد.

وزیر خارجه آمریکا در این شهر آلمان، آنچه که «مداخلات ایران (IRAN) در عراق و لبنان» خواند را محکوم کرد.

وی در این کنفرانس با اذعان به اختلاف نظر‌ها بین آمریکا و کشور‌های اروپایی گفت: ایالات متحده و اروپا درباره تهدید‌های ایران (IRAN) دارای مواضع مشترکی می باشند، اما درباره چگونگی پرداختن به آن‌ها تفاوت‌های تاکتیکی می دارند.

اتهام‌زنی دوباره این مقام ارشد دولت ترامپ به ایران (IRAN) در شرایط مطرح شده که آمریکا به رغم تصویب مصوبه خروج نظامیان خارجی از عراق بوسیله پارلمان این کشور، همچنان به باقی نگهداشتن نظامیان خود در عراق اصرار می دارند.

پامپئو در بخش دیگری از این سخنرانی ایران (IRAN) و چین را به دخالت در امور کشور‌های دیگر متهم کرد و مدعی شد، آمریکا در انتخابات دیگر کشور‌ها دخالت نمی‌کند.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top