کد خبر: 283749 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۲-۲۰:۵۲ ارسال توسط : |
13 بازدید
پ

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان از شناسایی و بازداشت (دستگیری) برخی از افراد که طی چند روز (day) گذشته در مراسم استقبال از کاندیداها اقدام به تیراندازی کرده بودند، خبر داد.. سید عیسی...

شناسایی خریداران رای (vote) با بنزین رایگان/ بازداشت (دستگیری) اقدام کنندگان به تیراندازیمعاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان از شناسایی و بازداشت (دستگیری) برخی از افراد که طی چند روز (day) گذشته در مراسم استقبال از کاندیداها اقدام به تیراندازی کرده بودند، خبر داد.

سید عیسی حسنی با بیان اینکه همان گونه که قبلاً گفته بودیم در راستای اجرای دستورات رئیس معزز قوه قضائیه و تأکیدات رئیس کل محترم دادگستری استان، اقدامات مان را در دستگاه محترم قضایی برای تامین امنیت مردم در انتخابات تشدید می نماییم و تحمل نمی نماییم که فردی در مراسم استقبال و یا سایر برنامه‌ها اقدام به تیر اندازی و از بین بردن امنیت مردم کند.

وی اظهارکرد: با تلاش دادستان‌ محترم مرکز استان و شهرستان‌ها و نیروی محترم انتظامی و البته کمک مردمی در شناسایی مجرمین، در همین راستا قریب به ۸ نفر از افرادی که در شهرستان های مختلف استان از جمله شهرستان دنا، بخش‌های کبکیان و دیشموک، اقدام به تیر اندازی در مراسم استقبال از کاندیداها کرده بودند ،شناسایی و ۳ نفر تاکنون بازداشت شده اند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: ۸ نفر از افرادی که در سطح استان در استقبال از نامزدهای انتخاباتی اقدام به تیراندازی کرده بودند شناسایی و در حال بازداشت (دستگیری) می باشند.

حسنی با بیان که خط قرمز دستگاه محترم قضایی امنیت و آسایش عمومی است، تأکید کرد: از مردم درخواست می نماییم که در برقراری نظم و امنیت خادمان خود را در دستگاه های قضایی‌، امنیتی و انتظامی یاری کنند.

وی ادامه داد: افراد دستگیر شده علاوه بر این که حداقل تا پایان انتخابات در بازداشت می باشند، سلاح آن ها نیز طبق قانون ضبط می شود.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص تیراندازی در استقبال از نامزدهای انتخاباتی هشدار داد و تصریح کرد: تیراندازی با اسلحه ی مجاز هم جرم است بنابراین شایسته است کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی به هواداران خود توصیه کنند در مراسم استقبال از آنان در شهرستان های مختلف، از هیجانی شدن پرهیز کرده و از سلاح استفاده نکنند.

شناسایی خریداران رای (vote) با بنزین رایگان

همچنین حسنی از شناسایی افرادی که در کهگیلویه برای خرید رأی، بنزین رایگان می دادند، خبر داد و گفت: با تلاش معاونت پیشگیری دادگستری و دادستان محترم شهرستان کهگیلویه عوامل وابسته به یکی از داوطلبان مجلس که مبادرت به تهیه حواله و دادن بنزین رایگان به برخی افراد در راستای خرید و فروش رأی کرده بودند تعقیب، شناسایی و برای آنها تشکیل پرونده صورت گرفت.

وی اظهارکرد: در راستای مصوبات شورای تأمین و کمیته پیشگیری و برخورد با جرائم انتخاباتی استان، کلیه دادستان‌های محترم در حوزه های قضایی، فعال و به محض مشاهده یا ملاحظه هرگونه جرم یا وصول خبر یا گزارش مبادرت به برخورد محترم قضایی می کنند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: در این راستا امروز (today) خبری از اعضای سیستم جامع اطلاعات مردمی معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، مبنی بر اعطای بنزین رایگان که اولین بار به این شکل در استان مشاهده می شد، بوسیله یکی از داوطلبان مجلس شورای اسلامی در حوزه محترم قضایی کهگیلویه واصل که به دادستان محترم عمومی و انقلاب اطلاع داده شد.

حسنی اضافه کرد: در همین راستا، با هماهنگی مقامات محترم قضایی و انتظامی شهرستان موضوع کشف، مدارک جمع آوری و برای اقدام کنندگان به خرید و فروش، تشکیل پرونده کیفری شده است.

به گزارش ایسنا با نقل قول از روابط عمومی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد، وی با بیان اینکه آنچه ویژگی این دوره از انتخابات را متمایز از سایر ادوار می نماید، اطلاع رسانی سریع و کمک مردمی در ‌ارائه مستندات به صورت مستقیم به سیستم های اطلاع رسانی دادگستری استان، از اقدامات مجرمانه افراد است، بیان کرد: البته دستگاه محترم قضایی ضمن تقدیر و تشکر از امت حزب الله خود را مکلف به انجام تکلیف قانونی در برخورد با جرایم انتخاباتی می داند.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top