کد خبر: 283761 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۳-۰۵:۲۸ ارسال توسط : |
23 بازدید
پ

به گزارش شفاف،‌ قادر آشنا، مدیرعامل مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، درباره برنامه‌ها و حضور مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران (IRAN) در نمایشگاه‌های کتاب خارج از کشور گفت: ما به حضور فعال در...

به گزارش شفاف،‌ قادر آشنا، مدیرعامل مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، درباره برنامه‌ها و حضور مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران (IRAN) در نمایشگاه‌های کتاب خارج از کشور گفت: ما به حضور فعال در نمایشگاه‌های کتاب خارجی و به‌خصوص در عرصه بین‌الملل باور داریم و تمام همت و تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا در این نمایشگاه‌ها هدفمند شرکت نماییم.

وی در ادامه گفت: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه تمام تلاش ما نهایت صرفه‌جویی است و در تلاشیم تا هزینه‌های حضورمان در نمایشگاه‌های کتاب خارج از کشور را نسبت به سال قبل کاهش دهیم. بر اساس اهدافی که در دید داریم حضور در 18 نمایشگاه کتاب خارج از کشور را در سال آینده در برنامه کاری خود قرار داده‌ایم.

مدیرعامل مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران (IRAN) در ادامه با اشاره به اینکه سیاست‌های حضور در نمایشگاه‌های کتاب خارج از کشور اشاره کرد و گفت: برای حضور در نمایشگاه‌های کتاب خارج از کشور ۵ سیاست و هدف را دنبال می‌کنیم. حضور در نمایشگاه‌هایی که با نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تفاهم‌نامه همکاری مشترک می دارند، حضور در نمایشگاه‌هایی که از اهمیت جهانی برخوردار می باشند، حضور در نمایشگاه‌هایی که در حوزه تمدن ایران (IRAN) و اسلام و محور مقاومت قرار می دارند، حضور در نمایشگاه‌هایی که با ما قرابت فرهنگی می دارند و حضور در نمایشگاه‌هایی که زمینه مساعد برای گسترش نشر این در آنجا فراهم است از جمله اهداف و سیاست‌هایی است که در جلسه هم‌اندیشی با فعالان نشر بین‌الملل موردتوجه قرار گرفت و بر اساس آن جدول حضور ایران (IRAN) در نمایشگاه‌های بین‌المللی خارج از کشور نهایی شد.

آشنا در ادامه گفت: جمهوری اسلامی ایران (IRAN) در سال آینده در نمایشگاه‌های کتاب بلونیا، فرانکفورت، دهلی‌نو، سئول، پکن، مسکو، بلگراد، کودک شانگهای، دوحه، بغداد، مسقط، کابل، دمشق، استانبول، بیروت، کوالالامپور، تونس و تاجیکستان حضور خواهد داشت.

مدیرعامل مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران (IRAN) در پایان گفت: باید حضورمان در نمایشگاه‌های کتاب خارج از کشور را مورد ارزیابی قرار دهیم تا بتوانیم بیشترین بهره ممکن را برای صنعت نشر کشورمان رقم بزنیم. بدین منظور از فعالان و کارشناسان حوزه بین‌الملل جهت ارائه نظرات و پیشنهادهای سازنده جهت پیشبرد اهداف حضور ایران (IRAN) در عرصه نشر بین‌الملل دعوت به می‌آورم

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top