کد خبر: 287019 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۰-۲۳:۵۷ ارسال توسط : |
0 بازدید
پ

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، فرحناز مینایی پور مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده در آیین موافقت نامه بین وزارت آموزش و پرورش و معاونت دفتر امور زنان که...

دولتبه گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، فرحناز مینایی پور مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده در آیین موافقت نامه بین وزارت آموزش و پرورش و معاونت دفتر امور زنان که صبح امروز (today) در وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار کارمند ۱ میلیون آنها خانم می باشند و نیمی از آنها کارکنان آموزش و پرورش و نیمی از کارکنان آموزش و پرورش بانوان می باشند و علاوه بر آن حدود ۷/۵ تا ۸ میلیون دانش آموز دختر داریم.

او با اشاره به اینکه توجه ویژه به زنان و دختران از اهمیت ویژه از برخوردار است، گفت: دفتر زنان از ۲۵ سال پیش که تشکیل شد تاکنون فراز و فرود‌های بسیاری داشته است و اکنون هم ۱ باکس مدیریتی زیر مجموعه دفتر وزیر محسوب می‌شود.

مینایی‌پور بیان کرد: تمام ساله موافقت‌نامه با معاونت امور ریاست جمهوری داشته‌ایم و حمایت‌های خوبی تاکنون از سوی این دفتر برای دفتر زنان آموزش و پرورش شاهد بودیم.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه این دفتر با هدف محرومیت‌زدایی آموزشی و پرورشی از دختران دانش‌آموز دوره‌های مختلف تحصیلی اهتمام داشته است، تصریح کرد: علاوه بر آن برقرار عدالت جنسیتی در دسترسی زنان و دختران به فرصت‌ها مورد توجه قرار گرفت.

مینایی پور با اشاره به اینکه دیگر طرح‌های انجام شده در دفتر زنان گفت: طرح هایی، چون اجرای طرح مهارت‌های گفتگو و ارتباط موثر در بین دان‌ش آموزان با همدیگر، با خانواده و مسئولان، تهیه تبص ه اختصاص ۳ ساعت ورزش زنان فرنگی در وقت اداری، تهیه بسته تعلیم و تربیت ویژه دختران انجام شده است.

مدیرکل دفتر زنان آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اقدامات فرهنگی این دفتر گفت: تدوین کتاب ۴۰ سال مدیران زن آموزش و پرورش، پایش سلامت کارکنان اداری از جمله مهم ترین اقدامات انجام شده است.

انتهای پیام /

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top