کد خبر: 293728 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۲-۲۰:۵۶ ارسال توسط : |
9 بازدید
پ

. این روز نامه (newspaper) اضافه کرد: این سفر نتیجه هماهنگی‌هایی است که فرانسه با آمریکایی‌ها و عربستانی ها انجام داده و از آنها خواسته است به دولت تازه لبنان حمله نکنند تا در برابر، این دولت هم طرح...

این روز نامه (newspaper) اضافه کرد: این سفر نتیجه هماهنگی‌هایی است که فرانسه با آمریکایی‌ها و عربستانی ها انجام داده و از آنها خواسته است به دولت تازه لبنان حمله نکنند تا در برابر، این دولت هم طرح اصلاحات واقعی را ارائه کند.

الاخبار به تاریخ دقیق سفر حسان دیاب اشاره نکرد.

این روزنامه  هم چنین نوشت: «سعد حریری» نخست وزیر پیشین لبنان همراه «غطاس خوری» نماینده مجلس از جریان المستقبل امروز (today) وارد امارات شد و قرار است با ولی خوب عهد این امیرنشین دیدار و اعلام کرد وگو کند.

روزنامه‌ی جمهوریت چاپ بیروت نوشت: «ناصیف حتی» وزیر امور خارجه لبنان در نخستین سفر رسمی خارجی خود روز (day) جمعه به فرانسه می رود و با اف  لودریان همتای فرانسوی خود و پایر دوکان نماینده رییس‌جمهوری فرانسه دیدار و در موضوع نشست «سدره»  گفت وگو می کند.

این روز نامه (newspaper) اضافه کرد: وزیر خارجه لبنان در  سفرش به پاریس موضوع های زیر را با مسئولان فرانسوی بررسی خواهد کرد:

-- روابط لبنان و فرانسه پس از روی کار آمدن دولت حسان دیاب،  اقدام های مورد نیاز برای پیشرفت این روابط و نقش فرانسه و اتحادیه اروپا در پشتیبانی از لبنان برای عبور از بحران.

-- سرنوشت نشست سدره، به ویژه پس از سفر هیات صندوق بین‌المللی پول به لبنان و ارتباطی که میان تمام طرح‌ها برای حل بحران اقتصادی این کشور وجود دارد.

-- تازه ترین رویدادهای منطقه خاورمیانه، به ویژه چالش اقتصادی لبنان در زمینه‌های مختلف از جمله مساله آوارگان سوری و تأثیر آن بر وضعیت لبنان.

هم چنین «محمد فهمی» وزیر کشور  لبنان در اولین سفر خارجی خود پایان این هفته به تونس خواهد رفت تا در نشست سالانه وزیران کشور اتحادیه عرب شرکت کند.

قرار است این نشست مسایل امنیتی و همکاری اطلاعاتی میان کشورهای عرب را بررسی ‌کند.

310310

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top