کد خبر: 294346 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۰-۲۲:۰۳ ارسال توسط : |
3 بازدید
پ

به گزارش گروه بین الملل دیتانیوز با نقل خبرگزاری میزان، دولت آمریکا از برگزاری جلسات وکلا به منظور گفتگو در خصوص جزئیات تمدید معاهده کاهش تسلیحات هسته‌ای این کشور با روسیه که با عنوان «استارت نو»...

ممناعت واشنگتن برای تمدید پیمات استارت نوبه گزارش گروه بین الملل دیتانیوز با نقل خبرگزاری میزان، دولت آمریکا از برگزاری جلسات وکلا به منظور گفتگو در خصوص جزئیات تمدید معاهده کاهش تسلیحات هسته‌ای این کشور با روسیه که با عنوان «استارت نو» شناخته شده است، خودداری می‌کند.


معاهده «استارت نو» که به منظور کاهش تسلیحات هسته‌ای میان آمریکا و روسیه در تاریخ ۸ آوریل ۲۰۱۰ منعقد شده است در فوریه ۲۰۲۱ منقضی خواهد شد.


اسپوتنیک نوشت، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد، دولت آمریکا از دعوت وکلا به منظور مذاکره در خصوص جزئیات مربوط به توافق نامه «استارت نو» خودداری کرده است.


ولادیمیر لئونتیف، معاون رئیس سازمان منع گسترش تسلیحات هسته‌ای و کنترل تسلیحات روسیه گفت: " ما به همتای آمریکایی ۱ جلسه مجزا را پیشنهاد داده بودیم تا وکلا بتوانند در این جلسه بر روی تفاهمات اولیه در خصوص تمدید این توافق نامه کار کنند، اما همتا‌های آمریکایی رسماً این پیشنهاد را رد کردند. "


وی در ادامه گفت:  با توجه به کمبود وقت و امتناع واشنگتن برای مشارکت در مذاکره در خصوص تمدید این پیمان، اکنون امکان برنامه ریزی کارآمد برای جایگزین کردن پیمان «استارت نو» وجود ندارد.


در حالی که مقامات روسیه بار‌ها برای تمدید پیمان «استارت نو» اعلام آمادگی کردند، واشنگتن گفته است که ترجیح می‌دهد پیمان جدیدی را به امضا برساند که در آن کشور چین نیز وجود دارد. این در حالی است که پکن این پیشنهاد آمریکا را نپذیرفته است.

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top