کد خبر: 314578 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۸-۲۲:۵۶ ارسال توسط : |
3 بازدید
پ

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه در ۳ استان ۴ محال و بختیاری، نیمه شرقی خوزستان، جنوب و شرق لرستان بارش شدید باران طی روز (day) شنبه (۹ فروردین) پیش‌بینی می‌شود، تاکید...

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه در ۳ استان ۴ محال و بختیاری، نیمه شرقی خوزستان، جنوب و شرق لرستان بارش شدید باران طی روز (day) شنبه (۹ فروردین) پیش‌بینی می‌شود، تاکید کرد: تا اطلاع ثانوی از هرگونه فعالیت‌های کوهنوردی خودداری شود.

۳ استان کشور در معرض بارش شدید باران
صادق ضیاییان با اشاره به اینکه امروز (today) (۷ فروردین) بارش‌ها در کردستان و کرمانشاه به صورت رگباری و بین ۳۰ تا ۴۰ میلی‌متر پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: در سایر استان‌های حاشیه زاگرس از جمله فارس و کرمان بارش‌های رگباری خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: از بعد ازظهر روز (day) جمعه (۸ فروردین) سیستم بارشی جدیدی از سمت شمال غرب به کشور وارد می‌شود و سبب وقوع بارش در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، اصفهان، مرکزی و لرستان می‌شود. حجم بارش‌ها در این استان‌ها نیز بین ۲۰ تا ۴۰ میلیمتر است.

ضیاییان با بیان اینکه طی روز (day) یکشنبه (۱۰ فروردین) این سیستم بارشی بیشتر نقاط کشور را در برمی‌گیرد، گفت: استان‌های پر خطر از دید حجم بارش طی روز (day) شنبه (۹ فروردین) استان‌های ۴ محال و بختیاری، نیمه شرقی خورستان و جنوب و شرق لرستان خواهند بود؛ چراکه حجم بارش در این نقاط بین ۴۰ تا ۸۰ میلیمتر پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وی، روز (day) یکشنبه (۱۰ فروردین) نیز بارش‌ها ادامه خواهد داشت و در استان‌های فارس، شرق خوزستان، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد شدت بیشتری دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار کرد: طی فعالیت این سیستم بارشی وزش باد شدید در بیشتر استان‌های کشور به ویژه جنوب غرب، مرکز و شرق پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان تاکید کرد: طی این مدت از هر گونه فعالیت کوهنوردی خودداری شود.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top