کد خبر: 316091 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۲-۲۳:۵۳ ارسال توسط : |
0 بازدید
پ

آفتاب‌‌نیوز : دکتر علی باقر نظریان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: گرفتگی عضلانی شایع‌ترین آسیب‌ها و کمترین آنها دررفتگی و متورم شدن کیسه‌های زلالی در بین ورزشکاران دراگون بوت زنان است.. وی ادامه...

آفتاب‌‌نیوز :

دکتر علی باقر نظریان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: گرفتگی عضلانی شایع‌ترین آسیب‌ها و کمترین آنها دررفتگی و متورم شدن کیسه‌های زلالی در بین ورزشکاران دراگون بوت زنان است.

وی ادامه داد: پیش تمرینی و گرم نکردن، مهمترین علل آسیب‌دیدگی قبل از تمرین و مسابقه است.

ستون فقرات کمری و شانه شایع‌ترین مناطق آسیب در دراگون بوت است

نظریان اضافه کرد: رابطه زیادی به این تعداد آسیب‌ها و بار تمرینی وجود دارد با توجه به اینکه ورزشکاران این رشته به طور مکرر عمل پارو زدن انجام می‌دهند، به هر اندازه که بار تمرینی افزایش یابد می‌توان انتظار داشت شروع آسیب نیز افزایش یابد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور لرستان اضافه کرد: بین محل آسیب‌های رخ داده در ورزشکاران رشته دراگون بوت تفاوت معناداری دارد به طوری که قسمت ستون فقرات کمری و انگشتان و شانه به ترتیب شایع‌ترین مناطق آسیب دیده بودند.

وی گفت: این آسیب‌ها نتیجه نیروهای مکرر و ناگهانی است که از طریق این نواحی متحمل می‌شوند در حالی که اکثر اکستنشن شانه و چرخش مهره‌های کمری در هر ضربه پا رو اغلب با تکنیک غلط این آسیب‌ها را تشدید می‌کند.

نظریان اضافه کرد: میزان شیوع آسیب به این ورزشکاران در هنگام مسابقه بیشتر از بقیه موارد است.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top