کد خبر: 316092 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۲-۲۳:۴۷ ارسال توسط : |
0 بازدید
پ

آفتاب‌‌نیوز : دکتر مینو محرز ، در این باره اضافه کرد: هرچه اعلام‌ کنند در خانه بمانید باز هم برخی افراد بعدازظهرها به پارک می‌روند؛ انگار که هیچ مشکلی وجود ندارد.. محرز ضمن بیان اینکه ماندن در خانه...

آفتاب‌‌نیوز :

دکتر مینو محرز ، در این باره اضافه کرد: هرچه اعلام‌ کنند در خانه بمانید باز هم برخی افراد بعدازظهرها به پارک می‌روند؛ انگار که هیچ مشکلی وجود ندارد.

محرز ضمن بیان اینکه ماندن در خانه ممکن است سخت باشد، گفت: اما وظیفه ما حفظ جان خود در درجه اول و حفظ جان دیگران و عدم پخش این بیماری در جامعه است تا بتوانیم آن را کنترل نماییم که روند شیوع آن پایین آید. بنابراین تنها راه آن ماندن در خانه است.

وی در ادامه اظهار کرد: این همان کاری است که در چین به‌زور انجام دادند، اما ما می‌خواهیم خودمان با همکاری یکدیگر این کا را انجام دهیم.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به اینکه اکنون پزشکان، پرستاران، پرسنل، دولت، وزارت بهداشت و ... شبانه روز (day) زحمت می‌کشند، گفت: اگر مساله ماندن در خانه رعایت نشود، تمام زحمات آن‌ها بی‌فایده‌ است. هرچه از خانه خارج شویم، تعداد مبتلایان را بیشتر می‌کنیم. اگر خودمان مبتلا باشیم بیماری را به دیگران نیز منتقل می‌کنیم و اگر مبتلا نباشیم از دیگران می‌گیریم و به افراد دیگری هم منتقل می‌کنیم. بنابراین تنها راه این است که در خانه بمانیم.

محرز در ادامه اظهار کرد: بسیاری از هموطنان ماندن در خانه را رعایت کردند و امیدوارم آنان که فکر خود و دیگران نیستند و رعایت نمی‌کنند، گوش شنوا داشته باشند؛ چون این مسله شوخی ندارد و تمام دنیا درگیر آن است. در تمام جای دنیا از جمله اروپا، ‌ آمریکا و ... نیز گفتند تنها با روش فاصله‌گذاری اجتماعی، شدت این بیماری کم می‌شود و می‌توانیم افراد مشکوک را تست نماییم و مبتلایان را بستری یا درمان نماییم. بنابراین این کار باید هرچه سریعتر انجام شود و مردم باید خودشان پیش‌قدم شوند.

محرز در پایان درباره سیزده‌ بدر (۱۳ فروردین) نیز گفت: مردم باید سیزده بدر امسال در خانه بمانند. درست است که رفتن به طبیعت در سیزده بدر خوب است و ما به‌ آن عادت کرده‌ایم، اما اکنون مشکلی که با آن رو به رو می باشیم جهانی‌است؛ بنابراین ۱ سال سیزده بدر را از خانه بیرون نرویم، بیرون بازی نکنیم و به پارک نرویم برای اینکه سالم بمانیم.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top