کد خبر: 316093 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۲-۲۳:۰۵ ارسال توسط : |
0 بازدید
پ

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران خبر داد؛ محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در تشریح آخرین...

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران خبر داد؛

تخصیص ۲ هزار میلیارد تومان بودجه برای پروژه‌های محلی در بافت فرسودهمحمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در تشریح آخرین وضعیت بافت فرسوده پایتخت و اقدام‌های انجام شده گفت: شهر تهران در جغرافیای طرح تفصیلی ۷۰۰ کیلومتر مربعی خود ۳ هزار و ۲۶۸ هکتار بافت فرسوده دارد.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران اضافه کرد: شهرداری تهران با توجه به طرح‌های تشویقی ارائه شده  برای احیای بافت فرسوده با رویکرد مشارکت دهی مردم و صاحبان املاک توانست حدود ۴۰ درصد بافت فرسوده پایتخت را نوسازی کند.

سالاری با تاکید بر این نکته که در دوره پنجم مدیریت شهری یکی از اولویت‌ها بازآفرینی شهری است، گفت: رویکرد از نوسازی و درجاسازی به بازآفرینی و ارتقا منزلت در بافت‌های فرسوده و بد مسکن تغییر کرده و دولت هم همواره بر بازآفرینی شهری تاکید دارد و  بر همین اساس ستاد بازآفرینی شهر تهران با حضور تمام نهاد‌های ذی‌مدخل تشکیل شد.


بیشتر بخوانید: ممنوعیت ساخت و ساز در پایتخت بدون توجه به اصول مناسب سازی 


او با اشاره به اینکه این نکته که هنوز دولت نتوانسته بر اساس قول‌های داده شده خود برای بازآفرینی شهر تهران عمل کند، تصریح کرد: شهرداری تهران در کنار تمام مشکلات مالی اعتبارات قابل توجهی در ایجاد سرانه‌های محله و ایجاد پروژه محرک توسعه هزینه کرده است.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران بیان کرد: شهرداری با اولویت قرار دادن دید شورای شهر پنجم احیای ۱۸۰ محله غیر برخوردار و کم برخوردار در بافت فرسوده را مبتنی بر سند توسعه محلی در دستور کار خود قرار داد.

سالاری با اشاره به اینکه بودجه در دید گرفته شده برای احیای بافت فرسوده گفت: بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان بودجه برای پروژه‌های محلی در دید گرفته شده است.

او با توجه به سوال این سوال که در بین مناطق ۲۲ گانه کدام مناطق دارای بیشتری بافت فرسوده است، گفت: مناطق ۱۰، ۱۷، ۱۱، ۱۲، ۲۰، بخشی از منطقه ۱۸ و ۱۹ و پهنه شرقی منطقه ۷ دارای بیشترین بافت فرسوده در تهران است.

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top