کد خبر: 316098 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۲-۲۱:۳۹ ارسال توسط : |
0 بازدید
پ

خبرگزاری ایسنا: روز نامه (newspaper) نیویورک تایمز در مقاله‌ای با اشاره به اینکه شمار قربانیان کووید-۱۹ در ایران (IRAN) نوشت: در حال حاضر تحریم‌ها به اقتصاد ایران (IRAN) ۱ شوک وارد کرده و تنش‌ها...

خبرگزاری ایسنا: روز نامه (newspaper) نیویورک تایمز در مقاله‌ای با اشاره به اینکه شمار قربانیان کووید-۱۹ در ایران (IRAN) نوشت: در حال حاضر تحریم‌ها به اقتصاد ایران (IRAN) ۱ شوک وارد کرده و تنش‌ها بین تهران و واشنگتن در سطح بالایی قرار دارد. دولت جمهوری خواه آمریکا سعی کرده است با فشار حداکثری بر اقتصاد ایران، این کشور را وادار به تغییر رویه کند.

هفته گذشته وزارت خزانه داری آمریکا نام چندین شرکت و فرد در نقاط مختلف جهان را به اتهام همکاری با ایران (IRAN) وارد فهرست تحریم‌ها کرد. دور تازه تحریم‌ها که صنعت پتروشیمی ایران (IRAN) را هدف قرار داده است، در شرایطی اعمال می‌شود که شمار قربانیان ویروس کرونا در ایران (IRAN) رو به افزایش است. مقامات ایرانی برای مقابله با کرونا از صندوق بین المللی پول درخواست ۵ میلیارد دلار وام کرده اند و به دید می‌رسد که در مقطع فعلی، دولت آمریکا باید اجازه ارایه این وام به ایران (IRAN) را بدهد.

نیویورک تایمز در ادامه می‌نویسد: تحریم‌های آمریکا مستقیما عامل شیوع بیشتر کرونا در آمریکا نیستند، اما این تحریم‌ها برای اقتصاد این کشور مشکلاتی را ایجاد کرده اند که باعث شیوع بیشتر ویروس کرونا شده اند. در نتیجه محدودیت‌های بانکی، اکنون واردات اقلام پزشکی و غذایی نیز با مشکل مواجه شده است و در شرایط شیوع کرونا، این تحریم‌ها از دید اخلاقی کاری اشتباه است.

آمریکا می‌تواند از طریق تسهیل شرایط ارایه وام صندوق بین المللی پول به ایران (IRAN) در مهار ویروس کرونا کمک کند. تعلیق تحریم‌ها و تسهیل ارایه تسهیلات به ایران (IRAN) از طریق صندوق بین المللی پول و پیشنهاد کمک به ایران (IRAN) بوسیله آمریکا، می‌تواند راهی برای کاستن از تنش‌ها با ایران (IRAN) باشد.

در روز‌های اخیر شمار زیادی از نهاد‌ها و کشور‌های مختلف خواهان لغو تحریم‌ها علیه ایران (IRAN) و سایر کشور‌ها برای مقابله با کرونا شده اند. روسیه و ۷ کشور دیگر در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل خواستار لغو تحریم‌ها شده و اتحادیه اروپا از حمایت خود برای ارایه وام به ایران (IRAN) بوسیله صندوق بین المللی پول خبر داده است.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top