کد خبر: 316102 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۲-۲۰:۵۳ ارسال توسط : |
0 بازدید
پ

آفتاب‌‌نیوز : صادق ضیاییان  اظهار کرد: با توجه به آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، طی امروز (today) (8 فروردین ماه) در غرب استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی ومناطقی از شمال غرب کشور...

آفتاب‌‌نیوز :

صادق ضیاییان  اظهار کرد: با توجه به آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، طی امروز (today) (8 فروردین ماه) در غرب استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی ومناطقی از شمال غرب کشور بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد به نسبت شدید پبش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: این وضعیت را روز (day) شنبه (9 فروردین ماه) در غالب مناطق نیمه غربی ، مرکز و جنوب شاهد خواهیم بود و برای شرق کشور بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.همچنین در مناطق مستعد غرب و جنوب کشور به‌ویژه در استان‌های لرستان، همدان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد و شمال خوزستان شاهد بارش تگرگ نیز خواهیم بود.

بارش باران در غالب مناطق کشور

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه روز (day) یکشنبه (10 فروردین ماه) به‌تدریج از شدت بارش در شمال غرب و غرب کاسته می‌شود و بارندگی در شرق، شمال شرق و با شدت بیشتر در نیمه جنوبی کشور ادامه خواهد داشت، گفت: برای برخی مناطق استان‌های کیکیلویه و بویراحمد، فارس و کرمان بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان، دوشنبه (11 فروردین ماه) بارش در نیمه شرقی کشور و بخش‌هایی از شمال غرب خواهد بود که شدت آن در شرق و جنوب شرق پیش‌بینی می‌شود. در این روز (day) برای سواحل دریای خزر بارش پراکنده خواهیم داشت.

وی در ادامه ضمن بیان اینکه ۳ شنبه (12 فروردین ماه) برای شمال غرب، غرب، دامنه‌های البرز مرکزی و غربی، شمال شرق، شرق و جنوب شرق بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می شود، اضافه کرد: طی این مدت بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی به‌صورت برف خواهد بود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: شنبه (9 فروردین ماه) خلیج فارس به‌ویژه مرکز آن مواج پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی ۲ روز (day) آینده گفت: آسمان تهران فردا (9 فروردین ماه) کمی ابری به‌تدریج افزایش ابر و بارش پراکنده و وزش باد اوایل شب (night) رگبار باران گاهی رعدوبرق با حداکثر دمای 17 و حداقل دمای ۶ درجه سانتی‌گراد و روز (day) یکشنبه (10 فروردین ماه) نیمه ابری تا ابری و بارش پراکنده با حداکثر ۱۸ و حداقل دمای ۸ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top