کد خبر: 318567 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۴-۱۷:۲۵ ارسال توسط : |
2 بازدید
پ

محمد اسلامی در برنامه پارک شهر رادیو تهران درباره آخرین وضعیت بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی و اینکه واقعا چرا برخی کشور‌ها اصرار می دارند که جعبه سیاه به خارج از ایران (IRAN) برای بازخوانی و...

محمد اسلامی در برنامه پارک شهر رادیو تهران درباره آخرین وضعیت بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی و اینکه واقعا چرا برخی کشور‌ها اصرار می دارند که جعبه سیاه به خارج از ایران (IRAN) برای بازخوانی و بازسازی برود؟ اظهار کرد: مسئله چندان پیچیده‌ای نیست. عمدتا آمریکایی‌ها به دنبال این می باشند که از هر حادثه‌ای ۱ اتفاق تروریستی درست کرده و دشمنی کنند؛ اما ما در کمیته بررسی سانحه در حال بررسی می باشیم و اوکراین و شرکت سازنده جزو لاینفک آن می باشند. به محض اینکه شرایط آماده شود، بازخوانی جعبه سیاه شروع شده، اما کرونا کار را متوقف کرده و در حال حاضر بررسی میدانی، انجام آزمایش‌های قطعات تمام شده و پس از این وضعیت بازخوانی جعبه سیاه را دنبال می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، وی اضافه کرد: جعبه سیاه هواپیما ۲ حافظه دارد که حافظه اول برای گفتگو‌های ابتدایی خلبان با برج مراقبت است و حافظه دوم دستوراتی است که به خلبان داده می‌شود و درون این جعبه سیاه ذخیره می‌شود. به این ۲ حافظه جعبه سیاه می‌گویند.

اسلامی ادامه داد: تمام شرکت‌هایی که هواپیمایشان دچار سانحه می‌شود نرم افزاری از سوی کمپانی سازنده به آن‌ها داده شده که درون آن دیتا وجود دارد. برای هواپیمایی که در ایران (IRAN) پرواز کنند نرم افزار را داریم، اما هیچ شرکتی این نوع هواپیمای اوکراینی را در ایران (IRAN) پرواز نمی‌دهد، بنابراین نرم افزار بازخوانی جعبه سیاه آن را نداریم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از مسائلی که در این زمینه وجود دارد، آسیب دیدن و شکستگی بخشی از جعبه سیاه در سانحه است و اگر کارخانه بوئینگ در این زمینه مشارکت نکند، ممکن است دیتا از بین برود، بنابراین قبل از پذیرفتن ریسک خواندن این دیتا بازیابی فیزیکی جعبه سیاه ضروری بود.

وی اظهار کرد: برای بازخوانی و بازسازی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی با بوئینگ، فرانسه و اوکراین مکاتبه کردیم که در این زمینه فرانسه و اوکراین اعلام آمادگی کردند و در حال مذاکره با اوکراینی‌ها می باشیم و به محض اینکه شرایط آماده شود مشکلی برای این موضوع نداریم.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top