پروژه گردشگری طرق در مشهد پلمب شد

پروژه گردشگری طرق در مشهد پلمب شد

پروژه گردشگری طرق در مشهد پلمب شدبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، احمد دیناری گفت: طی نشدن فرایند‌های قانونی سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و هتل داری علت پلمب، مهر و موم و توقف ساخت این پروژه گردشگری است.

وی ادامه داد: بر اساس مکاتبات مرجع قضائی با این اداره کل مبنی بر عدم اخذ مجوز برای ساخت پروژه گردشگری طرق، این معاونت با انجام مکاتباتی با شهرداری مشهد اعلام کرد که برای بخش تجاری ساختمان اصلی این پروژه پروانه ساخت توسط شهرداری مشهد صادر شده است، اما صدور پروانه تأسیس و راه اندازی بخش اقامتی منوط به اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی است.

معاون سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: بررسی‌های بیشتر نشان داد در کمیسیون ماده پنج با ساخت پروژه با کاربری اقامتی در مشهد بدون اعلام درخواست از معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان موافقت شده است.

دیناری با تاکید بر اینکه متولی صدور مجوز برای اجرای پروژه‌های گردشگری و اقامتی اداره کل میراث فرهنگی است افزود: طبق فرایند قانونی، سرمایه گذار این پروژه قبل از هر اقدامی باید به میراث فرهنگی مراجعه و پس از دریافت موافقت اصولی اقدام به استعلام از شهرداری می‌کرد.

وی ادامه داد: این پروژه برای انجام هر اقدام بیشتر عمرانی باید فرایند اخذ مجوز را از این اداره کل طی کند کما اینکه موارد تخلف یک ماه پیش به نماینده سرمایه گذار این پروژه اعلام شد، اما اقدامی برای دریافت مجوز انجام نشد بنابراین این پروژه توسط اداره اماکن نیروی انتظامی مهر و موم شد.

معاون سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: توصیه می‌شود سرمایه گذاران برای ساخت پروژه‌های خود قبل از هر اقدامی از دستگاه متولی مجوز دریافت کنند تا ضرر و زیان به آن‌ها وارد نشود.

دیناری در خصوص نحوه طی فرایند جهت اخذ مجوز برای اجرای این پروژه افزود: سرمایه گذار در نخستین گام باید در سامانه الکترونیکی بر اساس مصادیق تأسیسات گردشگری که در ۱۶ بند تعریف شده است نوع تأسیسات گردشگری را انتخاب کند.

وی ادامه داد: بارگذاری مدارک و مستندات درخواستی در سامانه، گام بعدی است و سپس در صورت برخورداری از شرایط لازم، موافقت اصولی برای متقاضی صادر می‌شود.

معاون سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: گام‌های بعد دریافت نقشه‌های اجرایی و تصویب آن‌ها و نیز استعلام از دستگاه‌های دیگر جهت ادامه کار است.

دیناری افزود: طی شدن مراحل درخواست در سامانه تا صدور موافقت اصولی یک ماه زمان می‌برد و در صورت وجود تمامی مدارک و شرایط لازم با در نظر گرفتن انجام استعلامات حداکثر ظرف دو ماه زمان برای آغاز اجرای پروژه وجود دارد.

ساخت پروژه گردشگری مشهد در پارک جنگلی طرق به ارزش هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال در وسعت ١٢ هکتار از این پارک توسط شورای اسلامی شهر مشهد در سال ۱۳۹۷ مصوب شد و ساخت این پروژه تاکنون بیش از ۲۰ درصد پیشرفت داشته است که امروز توسط اداره اماکن نیروی انتظامی از ادامه اجرای عملیات عمرانی آن جلوگیری و این پروژه مهر و موم و پلمب شد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/س

پلمب یک پروژه گردشگری در مشهد
برچسب ها :

پروژه گردشگری

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

روی خط خبر

پربحث ترین ها

دوستان ما