واکنش کنعانی مقدم به ادعای تحریم «اینستکس»

واکنش کنعانی مقدم به ادعای تحریم «اینستکس»

باشگاه خبرنگاران: حسین کنعانی مقدم، فعال اصولگرا با اشاره به گذشت یک ماه از فرصت دوماهه ایران به اروپا گفت: به طور کلی سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران این است که هرکجا منافع ملی کشورمان تحت تأثیر برجام قرار گرفت و نیازمند این مسئله بود که برخی تعهداتمان را متوقف کنیم، این کار را انجام داده و به شرایط پیش از برجام بازگردیم.

کنعانی مقدم تصریح کرد: اینگونه نیست که پس از این ۶۰ روز ما دوباره ضرب‌العجلی تعیین کرده و اقداماتمان نیز آرام و ساده باشد، بلکه هم اقدامات ما پیچیده شده و هم پلکانی و تساعدی و غیرقابل بازگشت خواهد بود.

وی با اشاره به سازوکار مالی اینستکس ادامه داد: اینستکس نوعی صندوق پولی است که منافع اروپایی در آن بیشتر از منافع جمهوری اسلامی ایران لحاظ شده است، بنابراین اگر آمریکا بخواهد اینستکس را تحریم کند عملا وارد یک جنگ اقتصادی با اروپا خواهد شد (نظیر اتفاقی که با چین به راه انداخت)، بنابراین به نظر می‌رسد که اروپایی‌ها تا جایی جلو می‌روند که بر اساس آن بتوانند منافع خود را حفظ کنند.

کنعانی مقدم خاطر نشان کرد: هم اینستکس و هم مدل اقتصادی برجام، مدل نفت در برابر غذاست و این هرگز مسئله‌ای نیست که ما برایش بخواهیم منافع ملی خود را زیر سوال ببریم؛ بنابراین اگر بناست که ما نفت را در برابر غذا به فروش برسانیم هرگز نباید گامی در راستای عمل به تعهدات برجامی خود برداریم.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

روی خط خبر

پربحث ترین ها

دوستان ما