کد خبر: 357597 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۶-۰۳:۵۳ ارسال توسط : |
4 بازدید
پ

به گزارش خبرآنلاین، مسجدی سحرگاه پنجشنبه در توییتر نوشت: به جناب آقای مصطفی الکاظمی، وزرای وی و پارلمان عراق برای رای (vote) اعتماد به اکثریت کابینه تبریک می گویم.سفیر جمهوری اسلامی ایران (IRAN) در...

به گزارش خبرآنلاین، مسجدی سحرگاه پنجشنبه در توییتر نوشت: به جناب آقای مصطفی الکاظمی، وزرای وی و پارلمان عراق برای رای (vote) اعتماد به اکثریت کابینه تبریک می گویم.

سفیر جمهوری اسلامی ایران (IRAN) در بغداد برای دولت تازه در خدمت به مردم عراق آرزوی موفقیت کرد.


پارلمان عراق بامداد پنجشنبه در نشستی جنجالی که چندین ساعت به درازا کشید با حضور ۲۳۳ نماینده از مجموع ۳۲۹ نماینده، به بخشی از وزیران کابینه مصطفی الکاظمی رای (vote) اعتماد داد.

نمایندگان حاضر در این نشست از مجموع ۲۱ وزارتخانه به ۱۵ وزیر پیشنهادی رای (vote) اعتماد دادند و از موافقت با ۴ وزیر پیشنهادی خودداری کردند. 

در این جلسه تصمیم گیری درباره ۲ وزارتخانه نفت و امور خارجه به دلیل وجود اختلاف ها بر سر وزیران پیشنهادی، به زمان دیگری موکول شد. 

به این ترتیب و با رای (vote) اعتماد پارلمان به اکثر وزیران کابینه، الکاظمی به طور رسمی نخست وزیر عراق شد. 

دولت مصطفی الکاظمی جایگزین دولت پیشبرد امور «عادل عبدالمهدی» می شود که در ۲۹ نوامبر سال گذشته (نهم آذرماه ۹۸) به علت اعتراضات خیابانی استعفای خود را اعلام کرد.

دولت الکاظمی در ۱ مدت یکساله موظف است فضا را برای انتخابات زودهنگام پارلمانی مهیا و عراق را در برابر چالش های بهداشتی ناشی از کرونا و اقتصادی متاثر از سقوط قیمت جهانی نفت، مدیریت کرده و در سریع ترین زمان ممکن بودجه ۲۰۲۰ را به پارلمان ارائه کند.  

به درخواست اکثر فراکسیون های شیعه در پارلمان عراق، رییس جمهوری این کشور در نهم آوریل گذشته (۲۱ فروردین ماه ۹۹) مصطفی الکاظمی را مامور تشکیل دولت تازه کرده بود.

310311

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top