کد خبر: 372716 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۸-۰۵:۳۸ ارسال توسط : |
0 بازدید
پ

آفتاب‌‌نیوز : همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ١١ امروز (today) با ۵۲ واحد افزایش بر روی ۱۳۰ قرار گرفت.. به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای...

آفتاب‌‌نیوز :

همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ١١ امروز (today) با ۵۲ واحد افزایش بر روی ۱۳۰ قرار گرفت.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۴ و منواکسید کربن با شاخص ۳۲ بوده است.

هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است

بر این اساس، ایستگاه‌های اقدسیه(منطقه یک) با شاخص ۲۲۳، گلبرگ(منطقه ۸) با شاخص ۲۱۴ و شریف(منطقه ۲) با شاخص ۲۰۴ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های دانشگاه شهید بهشتی (منطقه یک) با شاخص۲۳، فرمانداری شهر ری (منطقه ۲۰) با شاخص ۵۰ و شهرک چشمه(منطقه۲۲) با شاخص ۵۳ دارای کمترین آلایندگی طی این مدت است.

تهران از ابتدای سال، ۱۵ روز (day) هوای پاک و ۴۸ روز (day) هوای قابل قبول داشته است این در حالیست که در مدت مشابه سال قبل، پایتخت ۲۵ روز (day) هوای پاک و ۳۸ روز (day) هوای قابل قبول داشت.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای تمام (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top