کد خبر: 372774 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۹-۲۱:۱۱ ارسال توسط : |
1 بازدید
پ

خبرگزاری میزان - کتاب «آخرین شب (night) در خرمشهر» خاطرات سرهنگ عراقی، کامل جابر از آخرین شب (night) محاصره خرمشهر است که در انتشارات سوره مهر منتشر شده است.. آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ترین و...

خبرگزاری میزان - کتاب «آخرین شب (night) در خرمشهر» خاطرات سرهنگ عراقی، کامل جابر از آخرین شب (night) محاصره خرمشهر است که در انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ترین و زیباترین خاطرات ایرانی‌ها است؛ اما زمانی که ۱ افسر عراقی از شب (night) قبل از پیروزی خرمشهر بگوید، جذابیت آن صدچندان هم می‌شود، چون این‌جا دشمن، خود شکستش را اعتراف می‌کند «آخرین شب (night) در خرمشهر» خاطرات سرهنگ عراقی، کامل جابر از آخرین شب (night) محاصره این شهر است:

  • بیشتر بخوانید:
  • برای مطالعه معرفی آخرین کتب‌ منتشر شده از انتشارات سوره مهر اینجا کلیک کنید

کتاب «آخرین شب (night) در خرمشهر» اعتراف افسران عراقی به شکست در خرمشهر ///// آزادی خرمشهر

«نزدیک ساعت یک، تانک‌های نیرو‌های اسلامی به سوی مناطق استقرار ما پیشروی کردند که با آتش سلاح‌های ما مواجه شدند. آن‌ها هم نیرو‌های محاصره شده ما را هدف آتش قرار دادند. در این محل، پناهگاه بزرگی وجود داشت که تمام افسران رده‌بالا در آن جمع شده بودند و اگر ۱ موشک ایرانی به آن اصابت می‌کرد، مصیبتی بزرگ بر ما وارد می‌شد. نیرو‌های ایرانی هم از این پناهگاه آگاهی کامل داشتند و سعی می‌کردند به سوی این پناهگاه شلیک نکنند؛ چون از نیروی موجود در آن باخبر بودند و می‌خواستند این گروه را به اسارت درآورند.

پس از این درگیری، ایرانی‌ها با بلندگو از افسران خواستند خود را تسلیم کنند. سپس یکی از آن‌ها که به زبان عربی مسلّط بود، به پناهگاه آمد و با افسران به گفتگو نشست.

این افسران پیش‌تر با لشکر یازده تماس گرفته کسب تکلیف کرده بودند. به آن‌ها دستور داده شده بود تسلیم نشوند.»

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top