کد خبر: 372947 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۸-۰۶:۱۳ ارسال توسط : |
0 بازدید
پ

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : . یک مادربزرگ هلندی از طریق دادگاه محکوم شده است که تصویرها نوه‌های خود را از فیس بوک حذف کند. این مادربزرگ از سوی عروس خود متهم شده است که بدون اجازه...

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مادربزرگ هلندی از فیس بوک شکست خورد

یک مادربزرگ هلندی از طریق دادگاه محکوم شده است که تصویرها نوه‌های خود را از فیس بوک حذف کند. این مادربزرگ از سوی عروس خود متهم شده است که بدون اجازه تصویرها ۳ نوه خود را در شبکه‌های اجتماعی نشر داده است.


به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، طبق قانون حمایت از داده ها، این مادربزرگ باید هر چه سریعتر تصویرها نوه‌های خود را از فیس بوک حذف کند.


جالب است بدانید بر اساس قوانین معروف و محرمانه حفظ حریم خصوصی اروپا، استفاده از عکس‌ها و تصویرها افراد بدون اجازه محکوم است. دادگاه هلند در اوایل این ماه حکم داد که مادربزرگ باید تمام تصویرها نوه‌های خود را که در فیس بوک و پینترست ارسال کرده است حذف کند واقعا چرا که مادر بچه‌ها از وی شکایت کرده است.


این مادر ۳ فرزند چهارده ساله، ۶ و ۵ ساله دارد و چندین بار از مادر بزرگ خواسته بود تا تصویرها فرزندانش را حذف کند. در همین گزارش آمده است که بزرگ‌ترین کودک ۷ سال قبل به همراه پدرش با مادربزرگ زندگی کرده بود. این مادر اظهار داشت که نمی‌خواهد عکس‌های فرزندانش در اینترنت به نمایش گذاشته شود و بنا بر گزارش‌ها، برای ۱ سال با مادربزرگ صحبت نکرده است.


اکنون نیز دادگاه به نفع مادر حکم داد و به ازای هر روز (day) تاخیر در پاک کردن عکس نوه ها، جریمه‌ای ۵۰ یورویی برای بچه‌ها در دید گرفته شده است. این حکم را می‌توان بی سابقه‌ترین حکم در تاریخ استفاده از فیس بوک دانست.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top