کد خبر: 373125 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۹-۲۲:۲۱ ارسال توسط : |
2 بازدید
پ

سردار نصرالله فتحیان مشاور وزیر بهداشت و مدیر (manager) هماهنگی بین دستگاه‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: این تصور که هیچ مشکلی در...

وضعیت نظام سلامت ایران (IRAN) در برابر کرونا تهاجمی استسردار نصرالله فتحیان مشاور وزیر بهداشت و مدیر (manager) هماهنگی بین دستگاه‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: این تصور که هیچ مشکلی در شهرستان های با وضعیت سفید از دید شیوع بیماری کرونا وجود ندارد نادرست است. در اوایل شیوع ویروس کرونا وضعیت کشور دفاعی بود اما خوشبختانه در حال حاضر وضعیت نظام سلامت کشور از حالت دفاعی به تهاجمی تبدیل شده است.

او تاکید کرد: اجرای طرح غربالگری در بیماریابی بسیار خوب ارزیابی شده است به طوری که شاهد کاهش موارد بستری مبتلایان به کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی می باشیم. امروزه میزان موارد بستری بیماران کرونایی به حدود ۱ سوم رسیده است.

مشاور وزیر بهداشت با اشاره به اینکه اهداف راه اندازی نقاهتگاه‌ها، گفت: یکی از اهداف راه اندازه نقاهتگاه‌ها برای مبتلایان به کرونا کمک به کاهش شیوع بیماری کووید ۱۹ و کاهش مدت زمان بستری بیماران بوده است.

فتحیان با اشاره به اینکه هزار واحد درمانگاه ۱۶ ساعته عهده‌دار غربالگری و شناسایی بیماران کرونایی می باشند، اضافه کرد: ساختار مدیریت تهران به اندازه حجم تراکم جمعیتی این شهر نیست و باید ۱ بازنگری در این خصوص انجام شود.

علت فوت بیماران کرونایی ابتلا به بیماری‌های زمینه‌ای است

او بیان کرد: درحال حاضر علت بیشتر مرگ و میرهای بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی مربوط به این بیماری نبوده و علت فوت آن‌ها ابتلا به بیماری های زمینه ای است.

مشاور وزیر بهداشت ادامه داد: با اجرای طرح غربالگری و شناسایی بیماران کرونایی میزان مراجعه به مراکز درمانی کاهش پیدا کرده و تشخیص بیماری کرونا سریعتر انجام می شود.


بیشتر بخوانید:

 تولید محصول متوقف کننده سیر بیماری کرونا با سلول درمانی

ابلاغ پروتکل‌های پیشگیری از بروز کرونا به صنایع غذایی کشور

ایران علیرغم تحریم در مبارزه (fight) با کرونا موفق عمل کرده است


انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top