کد خبر: 373143 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۸-۰۵:۱۸ ارسال توسط : |
1 بازدید
پ

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : . سرویس تاریخ «انتخاب»؛ ظهر در حمام هنگام سلمانی کردن سر شاهنشاه شرفیاب شدم. ۱ ساعت و نیم کارهای جاری عقب‌افتاده را به عرض رساندم مطلب مهمی نبود، جز...

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شاهنشاه فرمودند: به شیعیان لبنان محرمانه کمک پولی و اسلحه بکنیم

سرویس تاریخ «انتخاب»؛ ظهر در حمام هنگام سلمانی کردن سر شاهنشاه شرفیاب شدم. ۱ ساعت و نیم کارهای جاری عقب‌افتاده را به عرض رساندم مطلب مهمی نبود، جز آن‌که فرمودند: «به شیعیان لبنان محرمانه کمک پولی و اسلحه بکنیم.» امر فرمودند: «تیر ماه هم به آذربایجان می‌رویم، هفته آینده هم به مشهد.» در خصوص مشهد باید بنویسم که شاهنشاه قبلا خیلی ناراحت بودند که قبل از سفر آمریکا به مسافرت سالیانه مشهد و تشرف به آستان حضرت رضا نائل نشدند و آن را به فال نیک نگرفتند. من عرض کردم: «قصد بفرمایید در مراجعت تشریف ببرید، هیچ اهمیت ندارد» و شاهنشاه این مطلب را پیش دید داشتند. فرمودند: «حالا دیگر باید برویم.» دیگر مطلب مهمی نبود.

بعدازظهر سواری رفتم، خیلی عالی بود. شب (night) سر شام نرفتم به کارها رسیدم. از اخبار مهم جهان تشکیل شورای سنتو در ترکیه است که کیسینجر هم شرکت کرده و راجع به آینده اختلاف قبرس بین ترکیه و یونان اظهار خوش‌بینی کرده است. دیگر این‌که بدون هیچ سر و صدا ۱ دفعه سوریه و اسرائیل هردو اعلام کردند که با تمدید ماموریت قوای ملل متحد در مناطق آتش‌بس موافقت کنند، در صورتی که پس از ۶ ماه تمدید قبلی، سوریه برای تنها ۳ ماه تمدید آن بازی درآورد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top