کد خبر: 373157 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۸-۰۵:۱۵ ارسال توسط : |
0 بازدید
پ

برخلاف باور عمومی به همراه نداشتن مدارک خودرو دلیلی بر انتقال آن به پارکینگ نیست. . به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اگرچه رانندگان مکلف می باشند...

برخلاف باور عمومی به همراه نداشتن مدارک خودرو دلیلی بر انتقال آن به پارکینگ نیست.

آیا نداشتن مدارک خودرو منجربه انتقال ماشین به پارکینگ می‌شود؟

به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اگرچه رانندگان مکلف می باشند گواهینامه، کارت خودرو، بیمه و معاینه فنی را به همراه داشته باشند، اما برخلاف باور عمومی به همراه نداشتن این مدارک، دلیلی برای انتقال خودرو به پارکینگ نیست.

مطابق ماده ۹ قانون تخلفات راهنمایی و رانندگی، چنانچه یکی از مدارک فوق یا شناسنامه یا حتی ۱ کارت شناسایی معتبر، به همراه راننده باشد، ماموران مکلف می باشند بدون توقف خودرو، مدرک مزبور را اخذ و رسید ارائه دهند.

البته راننده هم می‌تواند پس از مدتی سایر مدارک را به اداره راهنمایی و رانندگی ارائه دهد و مدرک خود را مسترد کند؛ حتی ماموران مکلف می باشند اگر راننده ساکن شهر دیگری باشد، ظرف ۴۸ ساعت، مدرک اخذ شده را به راهنمایی و رانندگی محل اقامت راننده ارسال کند.


بیشتر بخوانید:

زن باید بخشش مهریه خود را به صورت قانونی ثبت کند

اجاره حساب‌های بانکی چه مجازاتی دارد؟

نحوه آزاد کردن متهم با وثیقه چگونه است؟

۲ تا ۳ سال حبس مجازات افرادی که تهدید کنند

شرایط ارث بردن زن پس از طلاق


انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top